• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Robaczki na Limnobium - co to jest i jak się tego pozbyć ?
#11

Właśnie niedawno się wprowadziliśmy i świeżo kwiatki zasadziłam w doniczkach, raczej nie chcę inwazji mszyc.
Potopiłam roślinki z powierzchni w akwarium i narazie ich nie widzę. Możliwe, że się potopiły??
Będę zaglądać. I tak narazie tylko upchnełam roślinki więc będę je przesadzać umyje je więc tym mydłem (musze jutro szare kupić). Spróbuje też z fajkami jeszcze dziś (na wszelki wypadek) bo mąż pali.A jak pomyje rośliny to w akwarium nic nie zostanie...?? jakieś larwy czy coś??

PS Przepraszam za tytuł i dziękuję za poprawienie ale nawet nie wiedziałam jak się nazywa ta roślinka Wink

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae
#12

U mnie sprawę załatwiła mała kaskada z skimmerem. Kwestia 2 dni i wszystko zostało zassane przez filtr. Nie wiem czy mogą żyć pod wodą czy się potopiły, ale na tafli wody już ich nie ma.
#13

Jest szansa, że ryby je zjadły jak dostały się pod wodę.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#14

Mąż wczoraj dmuchał fajami (ku jego zaskoczeniu i radości, że może w domu) do akwa ale jednak jeszcze tam są robale. Chyba muszę obalić tę tezę. Później kupię szare mydło. No i widziałam jak gupiki zjadły dwa robale jak zamieszałam wodę i mszyce wpadły pod taflę.

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae
#15

Ja bym proponował wyrzucić rośliny pływające, są w kiepskiej jakości, a jaj nie jest wcale tak łatwo się pozbyć. Skąd jesteś?? Bo jak ze szczecina to mogę poratować masą czystego limnobium Smile
#16

Wywalę więc je (żal mi ale cóż lepiej to jak całą zieleninę z chałupy)... Jestem z Jeleniej Góry niestety (dzięki za propozycję) a jak na złość nie znam tu żadnego akwarysty...
Walczę Wink i dam znać jak wyniki

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae
#17

Rośliny wystające ponad wodę przyciełam, Limnobium te ogromne wywaliłam, zostawiłam tylko szczepki malutkie, wymyłam i trzymałam osobno przez dłuższy czas. Roślinki trochę poczyściłam trochę potopiłam i robaków się pozbyłam. Dzięki Smile

160L Dickfeldi+Multifasciatus Mała Tanga
100L Barwnik+KapLopez
60L Babaulti+Gertrudae


Skocz do: