• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[126l] ogólne na ziemi
#1

Witam,

Po dłuższej przerwie powracam z nowym/starym zbiornikiem (zalany ok. 9 miesięcy temu) wczoraj mocno przycinany . Zapraszam do komentowania nie ukrywam że coś chciałbym zmienić bo pomalutku wkrada się nuda.

Szkło: 126L 80x45x35

Filtracja: kubełek jbl e900

Podłoże: ziemia kwiatowa - firanka - żwir

Oświetlenie: pokrywa standardowa, świetlówki flora-glo i zwykły daylight

Fauna:
- 1x skalar weteran
- 14x neon innesa i czerwony mix
- 1x kosiaka weteran
- 4x platka
- 3x otosek
- 4x Macrobrachium assamense

Flora:
Hygrophila Polysperma
2 rodzaje zwartek
Limnophila sessiflora



Shot at 2011-08-01


Shot at 2011-08-01


Shot at 2011-08-01
#2

Daj więcej drobniejszych roślin typu moczarka, ludwigia, cabomba, bacopa powiększysz wizualnie zbiornik no i nurzaniec na tył by się przydał ogolnie ok.Smile
#3

Bardzo przyzwoity zbiornik Smile
Popieram zdanie KORNEL'a - akwarium przy tej bazie roślinnej wygląda na 50l. Ale to najmniejszy problem. Może zamiast ciemnych roślin po lewej wsadź coś trawiastego. I mnie tu by bardzo pasowała Ludwigia repens gdzieś z tyłu - górne liście zabarwiają się na czerwono - to by dodało jeszcze więcej kolorków.
#4

Fajne. Trochę obsadę poprawić i wyjdzie z tego całkiem przyzwoite akwarium Wink
#5

Dzięki wielkie za rady. Coś w tym jest że na fotkach zbiornik wygląda na dużo mniejszy. Miałem wcześniej moczarkę i bacopę ale 'uschły' Wink. Może spróbuję raz jeszcze uprawy w pełni dojrzałym zbiorniku.
Miałem również nurzańca torta który nie przetrwał przeprowadzki a był piękny. W chwili obecnej nie mam znajomego akwarysty z Krakowa który ma w posiadaniu nurzańca a w sklepie nie kupię za te pieniądze (rodowity centuś ) Smile.
Z rad w miarę możliwości skorzystam i pokarzę efekty na forum.

nefrete1- szacunek, widziałem Twoje dotychczasowe kompozycje i co tu dużo pisać masz talent! piękne baniaczki.


Skocz do: