Postów: 129
51
Dołączył: 23.10.2007
Doradzi mi ktoś jakiej firmy mam kupić testy do 80-100zł żeby sprawdzić jak najwięcej parametrów llub jakie wy byście mi polecili?
Postów: 2,822
33
Dołączył: 22.12.2004
Najdokładniejsze są podobno jbl, ale dość drogie. Sera podobno ma fatalne wyniki. Tetra może być, Zoolek też nie jest zły.
Tanie i wcale nie złe są testy polskiej firmy Sum ok 4-5 zł za buteleczkę, obojętne czy pH czy gH z tym że ciężko je kupić.
A najtaniej wychodzi jak się kupuje testy (odczynniki) w chemicznym ;-)
Jak nie zależy Ci na dokładnym pomiarze tylko tak mniej więcej to możesz kupić test paskowy:
ten albo
ten albo
ten albo
ten
Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !
Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
Postów: 152
12
Dołączył: 22.09.2007
Kesi napisał/a:
"Sera podobno ma fatalne wyniki."
Testy Ser-y są podobno najdokładniejsze właśnie....
"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
Postów: 2,822
33
Dołączył: 22.12.2004
http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=672 prześledź sobie wątek od początku do końca, u sery zdarzają się wadliwe testy. W sumie to wszędzie mogą się trafić, nie ma testów idealnych jest tylko różnica w cenie ;-)
Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !
Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
Postów: 129
51
Dołączył: 23.10.2007
Postów: 2,822
33
Dołączył: 22.12.2004
Na pl. rec wyniki pokrywały się ze zwykłymi testami Tetry, więc nie są takie złe. Może mniej dokładne, ale dla kogoś kto się chce zorientować w sam raz. No i są proste w stosowaniu
Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !
Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
Postów: 1
0
Dołączył: 11.11.2007
A co powiecie na takiem jest sens je kupowac czy to strata pieniedzy
Allegro
Postów: 2,822
33
Dołączył: 22.12.2004
Jak chcesz mieć w miarę dokładne wyniki to jest to strata pieniędzy, poza tym zwykłe testy starczają na więcej pomiarów.
------dla przykładu------
Tropical Test służy do oznaczania odczynu wody słodkiej w zakresie od 4,5 do 9,0 pH, z podziałką skali co 0,5 pH. Szeroki zakres testu pozwala na kontrolę odczynu wody w biotopach, o najbardziej skrajnych wartościach pH, które odwzorowywane są w domowych akwariach. Najczęściej należą do nich czarne wody Ameryki Południowej i zasadowe wody afrykańskich Wielkich Jezior.
cena 18 zł
na KH GH (zestaw) zooleka kosztuje koło 15 zł, NO2 i NO3 też koło 15 zł
razem; ok 63 zł a starczy ci na co najmniej 2-3 razy dłużej i jest bardziej dokładne
Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !
Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
Postów: 129
51
Dołączył: 23.10.2007
A testy jakich parametrów mam zakupić żeby wystarczająco pomogły mi w utrzymywaniu odpowiedniej wody
mam
4 kiryski
8 neonków
6 gupików
Postów: 203
2
Dołączył: 02.11.2005
Standardowo pH, KH, GH i NO3. NO2 przydaje się głównie przy starcie akwarium.