10.07.2011, 20:28
witam.Mam zamiar kupic torf akwarystyczny poniewaz bede miał prętniki a czytałem ze w twardej wodzie musi to byc.Moje pytanie brzmi:jak taki torf sie zakłada bo czytałem ze wkllada sie to do filtra;/Dziekuje
Jak kupisz torf granulowany (są sprzedawane w takich woreczkach materiałowych) to wkłada się do filtra (jak masz wewnętrzny to na torf dobrze mieć dodatkowy filtr, natomiast w zewnętrznym nie ma problemu bo jest dużo miejsca na wkłady), można też kupić wyciąg z torfu np tropicala i wtedy wlewasz to bezpośrednio do wody, aczkolwiek wiadomo, że taki normalny będzie lepszy