• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Folia odblaskowa na tylnej szybie akwarium
#1

Co myślicie o zaklejeniu całej tylnej szyby taką folią?    

Robiłem testy w akwarium 25l i wygląda to mniej więcej tak jak fototapeta z roślinami, nawet ładnie. Chciałbym obkleić tylną szybę w 200L akwarium, głównie z powodu zatrzymania światła w zbiorniku, chociaż było by to może nawet ładne tło.

Ja się zabieram do pracy, dodam zdjęcia, jak mi się nie spodoba to po prostu odkleję, to jest jak taśma, śladów po sobie nie zostawia (kleju też nie), a rolka tania to nawet jakbym musiał tyle wywalić to nie szkoda, może być ciekawy efekt.

Napiszcie co o tym myślicie.
#2

Hmm ciekawe.A możesz zrobić fotkę z tym tłem i bez niego na jakimś małym awarium?
A to zabardzo byszczeć nie będzie?
#3

Po oklejeniu 1m x 10cm szyby stwierdziłem że nie warto. Całkiem inaczej widać w dużym akwarium niż w małym ;/ . Po prostu srebrne tło wychodzi, tak jak miałbym słabej jakości lustro za akwarium. Światła nie przepuści, ale jakoś brzydko wygląda. Fotek nie mam, robiłem tylko na test na tym 25l akwarium, przykleiłem, obejrzałem i odkleiłem.

Nie wiem czy w takiej sytuacji kasować temat czy niech się dyskusja rozwija, mi się efekt już na starcie nie spodobał więc jednak nie kontynuuję oklejania (chyba że tylko dolną połowę, i tak zasłonięta przez rośliny to bym tego nie widział a światła by mniej uciekało).
#4

Jak ci akwarium zarośnie na tyle że nie będzie tego nawet na dole widać to i tak ci tam światło nie doleci,to co ma uciekać?


Skocz do: