• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zeos firmy Filtus-Proszę o pomoc
#1

Witam zakupiłem ZEOS firmy filtus. Posiadam filtr zewnętrzny Aquael FZN 2 . Mam pytanie czy moge bezpiecznie włożyć ten zeos do mojego akwa chodzi ,mi o to czy nie bedzie podnosić mi sie ph czy coś w tym stylu. ?? Mój filtr posiada dwa koszyczki jeden większy drugi mniejszy. Do tego mniejszego chciałem wółaśnie wsypac tego zeosu a w tym większym zostawić gąbke. Powiedzcie mi czy moge tak zrobić??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#2

Możesz jak najbardziej. Żwirek amonowy jest dobrym siedliskiem dla bakterii i usuwa związki azotowe z wody. Ja nie zauważyłam jakiegoś wpływu na pH. Pamiętaj że woda musi najpierw przepłynąć przez gąbkę potem dopiero przez żwirek.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#3

Nie wiedziałem o tym ze najpierw przez żwirek a potem przez gąbke Smile Tylko ze w tym filtrze równomiernie przechodzi woda przez filtry a nie najpierw przez jedż komore potem przez drugą SmileAle na rysunku w instrukcji jest że wkłady filtracyjne powinny być w tym małym koszyczku. Ma ktoś może ten filtr i stosuje jakiś wkład i może powiedzieć na jakiej zasadzie to działa??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#4

najpierw przez gąbkę potem przez żwirek bo ci go zamuli
nie wiem jak jest FZN, ale zwykle w kaskadach woda wciągana jest przez rurkę do filtra, potem jest wypychana od dołu filtra do wylotu na górze, więc teoretycznie na samym dole powinna być gąbka, potem włóknina (wyłapie ci wszystkie drobinki), a u samej góry żwirek
może włącz sobie w wiadrze pusty filtr i zobacz jak woda leci

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#5

No u mnie właśnie tak jest chyba tak zrobie że dam gąbke a na samej górze dam żwirek :-). Jesli ktoś ma ten filtr i stosuje jakieś wkłady prosze o pomoc gdyż nie ejstem pewien co do tego jak mam dać ten wkład ??Mam jeszcze jedno pytanko bo facet w akwarystycznym mi powiedział że mam nie płukac tego zeolitu <wow> że niby sie wypłuczą te wszyskie pozytywne subst.??? Czy to prawda??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#6

Jakie substancje mu się wypłuczą, jak zeolit jest minerałem, a dokładnie to krystaliczny porowaty krzemian :-/
jak chcesz to możesz go spokojnie przepłukać w wiadrze z wodą spuszczoną przy podmianie a potem do filtra, niektóre żwirki strasznie zabielają wodę jak się je daje bez płukania. Potem każdorazowo przepłukać podczas czyszczenia filtra w ten sam sposób. Tylko wsyp sobie go do plastikowego sitka z dużymi oczkami.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.


Skocz do: