• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Impregnacja korzenia Epidianem E-624
#1

Witam! Mam problem od roku z korzeniami w akwarium które barwią wodę i ograniczają światło z uwagi na klarowność wody, nie pomogła kilkukrotna kąpiel w solance. Mam pytanie czy można wysuszyć je a następnie pomalować Epidianem E-624 (czytałem że jest obojetny dla środowiska wodnego) lub jakimś innym środkiem bezbarwnym który zaimpregnuje je tak by problem zniknął?
#2

W żadnym wypadku. Jeśli nie możesz poradzić sobie z korzeniem w konwencjonalny sposób to wywal je i po sprawie.
Korzeń kupczy?
Pieczenia w piekarniku próbowałeś?
Podobno pomaga.
#3

mówisz poważnie z tym piekarnikiem?
#4

Poważnie. Jeśli nie chcesz, żeby korzeń Tobie wysechł to do jakiegoś foliowego rękawa do pieczenia go daj.
Ja suszyłem kumplowi korzeń w piecu piekarniczym z racji wielkości ( do piekarnika nie mieścił się a do Wahtela Smile tak)
Później dłuuuugo musiał go moczyć.
#5

i to ma zapobiec barwieniu? pomoże?
#6

(12.06.2011, 15:42)lolek261 napisał(a):  i to ma zapobiec barwieniu? pomoże?
A ile czasy masz ten korzeń? Ile razy go gotowałeś?
Ja bym wykazał na Twoim miejscu cierpliwość i jeszcze parę razy zagotował. Później do filtra dodaj węgla w woreczku i zabarwienie zniknie.
Gorzej by było jakby cały czas pleśniał.
A barwić w końcu na bank przestanie. W końcu ma ograniczoną ilość związków humusowych.
#7

Mam go 10 miesięcy. a gotowałem go 4 razy i dalej barwi. Ale dokończ temat z tym piekarnikiem. To ma pomóc by przestał barwić?
#8

(12.06.2011, 17:50)lolek261 napisał(a):  Mam go 10 miesięcy. a gotowałem go 4 razy i dalej barwi. Ale dokończ temat z tym piekarnikiem. To ma pomóc by przestał barwić?
Piekarnik chyba nic tu nie da. Ta metoda dobra jest na szybkie suszenie lub wybicie drobnoustrojów - grzybów, bakterii.
Wymień się z kimś kto ma BW gdzie kolor herbaciany jest pożądany Smile


Skocz do: