Sonda: Jak oceniasz ten zbiornik początkującego?
Jest dobrze
Jest słabo
    Wyniki sondy

  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ 240l - Malawi ] Mdhlodz (aktualne fotki str 4)
#1

Witam, oto moje pierwsze akwarium Malawi. Drugie akwarium w życiu ale miałem z 10-15lat przerwy. Nawet dokładnie nie pamiętam. Zbiornik dojrzewa więc bez obsady. Woda jeszcze mętna choć piasek płukałem 2 razy a kamienie wyszorowałem przed włożeniem. Zdjęcie już umieszczam bo przydadzą się sugestie zanim wpuszczę ryby.

Akwarium: proste 240l wym: 120x40x50
Oświetlenie: AQUA-GLO i POWER-GLO
Filtracja: Filtr zewnętrzny JBL Cristalprofi e901 GreenLine i filtr wewnętrzny Aquael Filtr Turbo 1100
Ogrzewanie: Grzałka JAGER TSRH 150W
Obsada: Obecnie brak ryb.
Dekoracje: Serpentynit ok 50kg
Podłoże: Piasek kwarcowy ok 25kg
Tło: Czarne samoprzylepne

Akwarium zalane 29 maja 2011. Użyte preparaty to JBL Filter Start 2szt., JBL Biotopol, Brightwell Aquatics CichlidCode, Brightwell Aquatics FlorinBacter.


Parametry wody 31.05 godz 23:20
KH - 8
No2 - 0,0
No3 - nie robiłem
pH - nie robiłem



FOTO 04.06.2011

AKTUALNE FOTO 29.06.2011


Załączone pliki Miniatury
   
#2

Jakie ryby planujesz wpuścić ?
#3

Na razie ma 1 szt Yellow i jakaś rybe której nazwy nie znam, ale tez pyszczak i ma kolor szary i słabo widoczne pasy pionowe. Są po to by brudziły wodę, raczej nie będę na nich budował obsady. Chciałbym Saulosi, elongatus lub demasoni, flavus, acei. Ale które kupię życie zweryfikuje. Może jakieś inne.











#4

hejka...nawet ladnie sie prezentuje (chyba dlatego ze podobne do mojego Big Grin)...jedyne co to byc ostroznym w doborze obsady...czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj...musisz je pogodzic rozmiarami, temperamentem,rewirami jakie obejmuja a w szczegolnosci dieta....elongatus z saulosim brzmi spoko ale z 2 wariantu demonow bym nie mieszal bo same w sobie robia niezla zadyme i powinno sie je trzymac w grupie azeby ta agresje rozladowac...co do zdjatek to rzucila mi sie w oczy jedna rzecz - mianowicie rura zasysajaca...dobrze jest na ten mini koszyk zalozyc jakis prefiltr (zwykly kawalek gabki akwarystycznej - ja mam wyjeta ze starego filtra wewn.), chodzi o to zeby kubla nie musiec za czesto otwierac...filtracja powinna dac rade...ja mam baniak 256l i jbl e1500 + cyrkulator i wszystko gra wiec i u ciebie tez powinno...pozdro
#5

Dzięki. Jeśli chodzi o wystrój to starałem się stworzyć możliwie naturalny wygląd. Chciałem tez uniknąć wrażenia ułożenia kamieni, oraz budowania domków, daszków, mostków. W moim akwa wszelka symetria czy podsypywanie (czytać zasłanianie narożników tylnej ściany) górą kamieni nie ma racji bytu. Obsada jest w trakcie dobierania, czytam i szukam, ale nie wiem co to za ryba ta na fotkach które umieściłem, sprzedawca podawał nazwę ale nie zapamiętałem.


PS: Po 4 dniach mam takie parametry wody:

ph : 7,8
No3 : 1
No2 : 0
kH : 8

Czy już mogę zacząć kompletować obsadę? Chciałbym za 4 dni dodać trochę ryb.
#6

Pojawiła się obsada:

5szt. Melanochromis cyaneorhabdos maingano
5szt. Pseudotropheus acei (gdy osiądna ok 10cm będa musiały zmienić zbiornik lub właściciela)
1szt. Labidochromis caeruleus yellow (obsada się powiększy o jeszcze 4 sztuki yellow)

Wszystkie ryby są młode i małe. Zdjęcie dodam jak będzie już komplet i woda trochę odmętnieje bo nie zadowala mnie przejrzystość.
#7

Młodych ryb powinno być po około 8-10 sztuk z gatunku.
#8

twoje akwarium jest zaj***ste!!!!!! Tongue

*25l-towarzyskie
*112l-malawi
#9

Aktualne foto:

Dodany 1szt anubias i 1 szt gigantea

#10

Wszystko pięknie, ładnie...ale. Wpuściłeś ryby 6 dni po zalaniu! Nie ważne, że wlałeś preparaty i wpuściłeś "startery", woda ani filtr z całą pewnością nie dojrzały. Nie długo nastąpią skoki i zachwiania chemiczności wody i będzie problem.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)


Skocz do: