• 17 Głosów - 3.82 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>>>> Rozmnażanie GUPIKÓW <<<<<

Ja mam takie mieczyki, więc sądzę że to będą mieczyki.

Jak rozpoznać, że samica zaraz urodzi?
Czy długie trzymanie w kotniku może zaszkodzić gupikowi?

Rozpoznać raczej się nie da że zaraz urodzi, trzeba czekać. Zależy jakiej wielkości masz ten kotnik bo jak jest taki że nie może się prawie ruszać to nie długo.

Ogólne:
http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-by...19622.html
25l- xXx Red Cherry
30l podzielone na pół,I - , II -

BaNaNeK napisał(a):Jak rozpoznać, że samica zaraz urodzi?
Czy długie trzymanie w kotniku może zaszkodzić gupikowi?

gdy ta czrna-brązowa kropka przy odbycie jest bardzo duża

długie trzymanie w kotniku raczej nie zaszkodzi gupikowi chyba że jest naprawdę mały

moglby mi ktos powiedziec czy ta plamka to znak ze gupikowa jest w ciazy ?? dodaje link do zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/179e...22beb.html

i niech mi ktos powie czy gupiki moga byz z dania w jednym akwa wiem ze to moze nie ten temat ale poprosze o odpowiedz

~112L
OBSADA
~10 Danio pręgowane/czerwone/lamparci
~2 Danio malabarskie
~2 kiryski
~2 glonojdy
~kiryśnik

juby napisał(a):moglby mi ktos powiedziec czy ta plamka to znak ze gupikowa jest w ciazy ?? dodaje link do zdjecia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/179e...22beb.html

i niech mi ktos powie czy gupiki moga byz z dania w jednym akwa wiem ze to moze nie ten temat ale poprosze o odpowiedz

Z mojego doświadczenia z gupikami jest tak, że samica czym ma ciemniejsze podbrzusze tym bliżej do miotu oczywiście musi też "puchnąć" Smile Z Twojego zdjęcia raczej nie jestem w stanie określić. Może to ta godzina, że już oczy bolą

nie no mowia ze im ciemniejsze podbrzusze tym blizej miotu a nie wiesz jak z tym danio czy nie beda sie gryzly

~112L
OBSADA
~10 Danio pręgowane/czerwone/lamparci
~2 Danio malabarskie
~2 kiryski
~2 glonojdy
~kiryśnik

juby napisał(a):nie no mowia ze im ciemniejsze podbrzusze tym blizej miotu a nie wiesz jak z tym danio czy nie beda sie gryzly
Danio kiedyś miałem ale chwilowo a danio to ikrowe rybki ale nie zauważyłem oznak agresji z ich strony

toomeka@wp.pl napisał(a):[quote=Xena16]
chce rozmnożyć moje gupiki. Włożyłam parkę (samca i ciężarną samicę) do osobnego akwarium i czekam aż się małe rybki pojawią... tylko nie wiem czy samiec gupików zapładnia ikrę na zewnątrz samicy czy wewnątrz??

Nazwa tematu została poprawiona.
W tym temacie pytamy o wszystko co związane z rozmnażaniem gupików - najpierw czytamy - Kejdi

[/quote

Same się mnożą jak głupie. Przyjdzie czas, że już będziesz miał ich aż za dużo Smile

samiec zapładnia wewnątrz samicy....dzięki temu gupiki są żyworodne.


Skocz do: