• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

50l plany akwarium.
#11

(16.03.2011, 19:29)sardynka123 napisał(a):  Nie przesadzajcie duża ilość roślin zredukuje zabrudzenia.Spróbuj chociaż je założyć to zobaczymy co z tego wyjdzie.Lepiej do roślinnego wpuść neonki przynajmniej 10-15 sztuk.
A to ciekawa teoria. A filtracja biologiczna to już nie potrzebna? W malutkim filterku wewnętrznym który zapycha się co kilka dni raczej ciężko będzie o dobrą filtrację biologiczną. W akwarium roślinnym filtr też gra dużą rolę, szczególnie przy tej jego cudownej obsadzie.

(16.03.2011, 19:35)sohana napisał(a):  Chyba znalazłam moc świetlówki, czy może to być 15 w?
Chcesz rośliniaka to 24W minimum musisz mieć. Bez tego możesz zapomnieć.
#12

tak to 15W(Watt) to moc swietlowkiSmile czyli standard wpychany do pokryw takiej wielkosci...
#13

(16.03.2011, 19:39)Bulkas napisał(a):  A to ciekawa teoria. A filtracja biologiczna to już nie potrzebna? W malutkim filterku wewnętrznym który zapycha się co kilka dni raczej ciężko będzie o dobrą filtrację biologiczną. W akwarium roślinnym filtr też gra dużą rolę, szczególnie przy tej jego cudownej obsadzie.

(16.03.2011, 19:35)sohana napisał(a):  Chyba znalazłam moc świetlówki, czy może to być 15 w?
Chcesz rośliniaka to 24W minimum musisz mieć. Bez tego możesz zapomnieć.

Jeżeli mówisz o moim filtrze, to nie zapycha się on co kilka dni, tylko co 3 tygodnie (tak sprawdziłam).
Natomiast co do świetlówki, to mam w planach kupno nowej, bo jej światło już od dawna mi się nie podoba. Blade takie i nijakie.
#14

(16.03.2011, 19:43)sohana napisał(a):  Jeżeli mówisz o moim filtrze, to nie zapycha się on co kilka dni, tylko co 3 tygodnie (tak sprawdziłam).

Czy to coś zmienia? Akwarium roślinne to już nie to samo co kilka rybek + kilka roślin. Tutaj wymagania są większe i albo się do nich dopasujesz, albo akwarium pochłoną glony po kilku tygodniach. Dobra filtracja biologiczna to podstawa.
#15

(16.03.2011, 19:46)Bulkas napisał(a):  
(16.03.2011, 19:43)sohana napisał(a):  Jeżeli mówisz o moim filtrze, to nie zapycha się on co kilka dni, tylko co 3 tygodnie (tak sprawdziłam).

Czy to coś zmienia? Akwarium roślinne to już nie to samo co kilka rybek + kilka roślin. Tutaj wymagania są większe i albo się do nich dopasujesz, albo akwarium pochłoną glony po kilku tygodniach. Dobra filtracja biologiczna to podstawa.

Nie wiem czemu, ale wszystko nagle sprowadziło się do "akawa roślinnego". Chyba wyraźnie pisałam, że roślin nie będzie dużo. Biorąc pod uwagę kamień dla krewetek trawą będzie pokryte ok 1/4 dna. W porównaniu z obecną roślinnością to mniej. Poza tym może bardziej rozwiniesz pojęcie "filtracja biologiczna" bo tak się składa, że nie czytam ci w myślach!
#16

(16.03.2011, 19:55)sohana napisał(a):  Nie wiem czemu, ale wszystko nagle sprowadziło się do "akawa roślinnego".
A ja nie wiem, czy zauważyłeś, że nazwałeś temat: Plany akwarium roślinnego.

(16.03.2011, 19:55)sohana napisał(a):  Poza tym może bardziej rozwiniesz pojęcie "filtracja biologiczna" bo tak się składa, że nie czytam ci w myślach!
Cykl azotowy? Nie musisz czytać w moich myślach, wystarczy że poczytasz kilka podstawowych informacji o akwarystyce.
#17

(16.03.2011, 19:57)Bulkas napisał(a):  Nie wiem czy zauważyłeś, ale nazwałeś temat: Plany akwarium roślinnego.

Nie, nie ja go tak nazwałam, tylko Olek.
Więc zmieniam nazwę na inną.
(16.03.2011, 19:57)Bulkas napisał(a):  Cykl azotowy? Nie musisz czytać w moich myślach, wystarczy że poczytasz kilka podstawowych informacji o akwarystyce.

No ciekawe jak to miało by mi się skojarzyć z "filtracją biologiczną"?
#18

Jakbyś czytała to byś wiedziała, że bakterie nitryfikacyjne zamieszkują filtry. Teraz pewnie zapytasz, jak niby miałabyś skojarzyć bakterie nitryfikacyjne z cyklem azotowym? Big Grin
#19

(16.03.2011, 20:06)Bulkas napisał(a):  Jakbyś czytała to byś wiedziała, że bakterie nitryfikacyjne zamieszkują filtry.

Dobra, zapytam się wprost: Co nie podoba ci się w moim filtrze?
#20

Jest za słaby na obsadę którą masz, i nie ma miejsca na wkłady które mogłyby zamieszkać bakterie. Katecheta polecił ci fajny filtr wewnętrzny z komorą na dodatkowy wkład filtracyjny, oprócz gąbki.


Skocz do: