13.12.2010, 00:24
Witam serdecznie
Znajomi zafascynowali mnie ostatnio swoim akwarium. Sam w piwnicy znalazłem małe akwarium 12-to litrowe i postanowiłem również spróbować z rybkami. Czytałem kilka forów i wszędzie odradzają amatorom małe akwaria, które ponoć solidnie obnażają błędy niedoświadczonego akwarysty. W związku z powyższym mam kilka pytań.
1. Jakie gatunki rybek mogę wpuścić do 12-to litrowego akwarium ?
2. Czy mogę w ogóle umieścić tam jakieś rośliny ?
3. Czy mogę posiadać 12-to litrowe akwarium bez profesjonalnego sprzętu typu grzałki, filtry, termometry itd.?
4. Ile powinna odstać woda w takim akwarium zanim wpuszczę tam jakąkolwiek rybkę ?
Nie ukrywam, iż na początek chciałbym po prostu spróbować akwarystyki nie inwestując na razie większych funduszy. W przyszłości chciałbym zakupić większe akwarium i zająć się tym tematem na poważnie jednak na dziś nie mam takich możliwości.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i mam nadzieję że nie oburzycie się, iż pytam w tym dziale.
Pozdrawiam...
Wanted - 10% ostrzeżenia - dublowanie pytań.
Jak nie masz czasu i szkoda Ci wydać parę groszy to nie bierz się za akwarystykę a już na pewno nie za trzymanie żywych zwierząt.
Zamykam - wszystko o co pytasz jest na forum.
Kejdi
Znajomi zafascynowali mnie ostatnio swoim akwarium. Sam w piwnicy znalazłem małe akwarium 12-to litrowe i postanowiłem również spróbować z rybkami. Czytałem kilka forów i wszędzie odradzają amatorom małe akwaria, które ponoć solidnie obnażają błędy niedoświadczonego akwarysty. W związku z powyższym mam kilka pytań.
1. Jakie gatunki rybek mogę wpuścić do 12-to litrowego akwarium ?
2. Czy mogę w ogóle umieścić tam jakieś rośliny ?
3. Czy mogę posiadać 12-to litrowe akwarium bez profesjonalnego sprzętu typu grzałki, filtry, termometry itd.?
4. Ile powinna odstać woda w takim akwarium zanim wpuszczę tam jakąkolwiek rybkę ?
Nie ukrywam, iż na początek chciałbym po prostu spróbować akwarystyki nie inwestując na razie większych funduszy. W przyszłości chciałbym zakupić większe akwarium i zająć się tym tematem na poważnie jednak na dziś nie mam takich możliwości.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i mam nadzieję że nie oburzycie się, iż pytam w tym dziale.
Pozdrawiam...
Wanted - 10% ostrzeżenia - dublowanie pytań.
Jak nie masz czasu i szkoda Ci wydać parę groszy to nie bierz się za akwarystykę a już na pewno nie za trzymanie żywych zwierząt.
Zamykam - wszystko o co pytasz jest na forum.
Kejdi

