• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Znikające neony
#1

Wczoraj kupiłam 20 neonków innesa i 10 danio. Problem w tym, że dziś zniknęły 2 neonki i 1 danio. Nie widać nigdzie martwych osobników, szczątków, dosłownie nic. Mam jeszcze 3 tęczanki, 6 kosiarek, 3 bocje wspaniałe, parkę bojowników i jednego zbrojnika niebieskiego. Jest możliwe, że któraś ryba zjadła te maluchy? Akwarium ma 500 l, więc nie mają za ciasno.

Tęczanki zostały odłowione, bo wczoraj jeszcze zauważyłam, że 3 sztuki danio mają pół płetw obgryzionych. Tęczanki są duże, więc postawiłam na to, że to one są sprawczyniami tej rzeźni. Chyba pomogło, bo dziś liczba ryb po nocy się nie zmieniła. Myślę o paletkach. One nie są bardzo szybkie, więc chyba nie powinny zjeść dorosłych małych rybek?
#2

Poszukaj zwlok,może filtr je wciągnął lub sa pod zwirkiem albo w roslinach.

20l krewetkarium
65l gupikarium
gg-1014086
Pozdrawiam Przemek

#3

Na filtrze jest nakładka(koszyczek), a neonki pływają w przodzie akwa. Do dzisiejszego dnia już by jakiś trupek wypłynął. Takie śnięcie nie tłumaczy obgryzionych płetw u danio. To wie ktoś czy można dorzucić do tego stadka paletki? Nie chcę robić eksperymentów, bo jednak szkoda jakby zjadły mi te maluchy.
#4

Zapraszam do działu "Obsady"

Pozdrawiam.
[100l] - "Gupikarium"
#5

(07.12.2010, 17:42)mikczuk95 napisał(a):  Zapraszam do działu "Obsady"

I co przepraszam bardzo, mam zakładać nowy wątek o tym samym? W tych tematach nie znalazłam nic interesującego mnie, no chyba, że nie potrafię szukać.
#6

Wyprzedzam tylko moderatorówBig Grin

Pozdrawiam.
[100l] - "Gupikarium"
#7

Nowa jestem to się gubię troszkę jeszczeWink Wydaje mi się, że nie powinnam jakiegoś ostrzeżenia dostać...zobaczymy;p
#8

Nie no spoko... Żadnego ostrzeżenia dostać nie powinnaś. Ja tylko tak cytuję ludzi "wyższej rangi" na tym forum.

Pozdrawiam.
[100l] - "Gupikarium"
#9

(06.12.2010, 19:12)mysza666 napisał(a):  Wczoraj kupiłam 20 neonków innesa i 10 danio. Problem w tym, że dziś zniknęły 2 neonki i 1 danio. Nie widać nigdzie martwych osobników, szczątków, dosłownie nic. Mam jeszcze 3 tęczanki, 6 kosiarek, 3 bocje wspaniałe, parkę bojowników i jednego zbrojnika niebieskiego. Jest możliwe, że któraś ryba zjadła te maluchy? Akwarium ma 500 l, więc nie mają za ciasno.

Tęczanki zostały odłowione, bo wczoraj jeszcze zauważyłam, że 3 sztuki danio mają pół płetw obgryzionych. Tęczanki są duże, więc postawiłam na to, że to one są sprawczyniami tej rzeźni. Chyba pomogło, bo dziś liczba ryb po nocy się nie zmieniła. Myślę o paletkach. One nie są bardzo szybkie, więc chyba nie powinny zjeść dorosłych małych rybek?


A jakiej wielkości masz bocje wspaniałe?Mi się wydaje że zniknięcie rybek może być ich sprawką...Wink

Akwa 230l - - pielęgnice...;)
#10

Bocje mam dorosłe, wielkie krowyWink Tylko już nie znikają maluchy po odłowieniu tęczanek. Te to dopiero są mutanty...mają wielkie pyski to i małego mogły przypadkiem złapać. Bocje są szalone, pływają jak przecinaki, ale nie mają raczej pyska dostosowanego do łapania żywego pokarmu, który uciekaWink Jak już tęczanek nie ma, to mam mały bałagan w akwa, bo danio i neonki pływają wszędzie, bez ładu i składu. Jak były, to małe trzymały się razem w ławicyWink


Skocz do: