• 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Zieleń
#1

Informacje od producenta:

Tradycyjny, mocno i skutecznie działający preparat o bardzo szerokim i uniwersalnym spektrum działania. Zwalcza mikroorganizmy chorobotwórcze w tym większość ektopasożytów - grzybów, bakterii i pierwotniaków. Niezawodny w ichtioterapii, leczy choroby płetw, skrzeli, zmiany skórne, plamy, wysypki, białe naloty, zmętnienia i uszkodzenia. Jest niezastąpionym lekarstwem pierwszej pomocy z uwagi na swoją uniwersalność w leczeniu różnorakich dolegliwości.Używałem tej zieleni do walki z kulorzęskiem u nowo przybyłych ramirezek - sprawdził się w 100%.

Opinie o Ikola zieleń

Oczywiście Sklep Glonojad i Ikola zadbali o to, żebyście mogli wyrazić swoją własną opinie o tych produktach. W związku z tym mamy zupełnie za darmo 5 opakowań zieleni dla użytkowników forum AkwaSwiat.

Chętnych do przetestowania proszę o zgłaszanie się do mnie na PW.
Wybrane osoby otrzymają pocztą produkt i zobligowane będą do zamieszczenia na forum fotorelacji oraz własnych obserwacji i opinii o produkcie.

Jeśli ktoś z Was już używał tego produktu to również zapraszam do dyskusji i przedstawienia tutaj swoich obserwacji.
#2

Tak więc, otrzymałem Ikolę już kilka dni temu. Czas na małą fotorelację.

Moje akwarium:
-112l
-filtracja aquael fan2
-oświetlenie 18W
-podłoże piasek
-nawożenie nawóz z allegro
Flora:
- valisneria gigantea
- sagitaria subulata
- rotala
- nadwódka wielonasienna
- kabomba
Fauna:
1 bojek
5 kirysków spiżowych
1 zbrojnik niebieski (albinos)
1 glonojad syjamski
1 żałobniczka
2 kardynałki
2 barwniaki czerwonobrzuche
2 neonki (jeden czarny i jeden inessa)

W akwa dzieją się dziwne rzeczy. Neony rybki odchodziły jedne po drugiej. Ostatnio zauważyłem na dwóch neonach białe plamy. Mam nadzieję, że zieleń zniszczy to dziadostwo.

Zieleń w bardzo fajnym opakowaniu. Mam zastrzeżenia co do instrukcji. Jest napisane, że podczas długotrwałej kąpieli "7 dni 10ml na 100l wody". I nie za bardzo wiem, czy wlać te 10 ml raz, czy codziennie... ? Po za tym nie jest napisane, czy szkodzi krewetkom, ślimakom itd.

Stosowanie zieleni zacznę jutro bądź w niedzielę.
#3

10ml raz, nie codziennie Smile
#4

I mam od razu te 10 ml wlać tak? Czy jakoś na te 7 dni podzielić?
#5

Jednorazowo w tygodniu 10ml na 100l wody.
Jest napisane "kąpiel długotrwała 7 dni 10ml na 100l wody" czyli wlanie 10ml do 100l wody wystarcza na tydzień.

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#6

Pietruch, i jak efekty?
#7

Oj, zapomniałem...

Przy pierwszym podejściu nie sprawdziła się, tj. z dwóch neonów inessa kulorzęsk nie zszedł, rybki niestety padły.. W sumie można powiedzieć, że częściowo się sprawdziła, bo inne rybki nie zachorowały..
Kilka dni temu znajomy zakupił do swojego zbiornika harem p. kakadu, jak się później okazało, przeniosły do akwa kulorzęska. Strach i panika, bo już sobota wieczór, sklepy pozamykane, to dzwoni do mnie Smile. Na miejscu wlałem podaną dawkę, podwyższyłem temperaturę (bardzo fajne jest to, że zieleń nie barwi na długo wody. Najpierw ma taki niebiesko-zielony kolor, a po 2-3 min wszystko ustępuje). Całą procedurę powtórzyłem zgodnie z procedurami i, o dziwo, zadziałało Smile. Teraz znajomy wlewa dawkę zapobiegawczą (i tutaj minus, nie wiadomo kiedy przestać, wiadomo, im mniej chemii w akwa tym lepiej)
Ogólna ocena to 6/10, jak widać, nie w każdym akwa pomaga.


Skocz do: