• 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Antyglon
#1

Informacje od producenta:

Innowacyjny, nowoczesny i oparty na najprostszym skutecznym sposobie walki z glonami. Preparat ten ingeruje bezpośrednio w procesy metaboliczne niechcianych glonów, blokuje dalsze namnażanie, osłabia i niszczy. Ma też wbudowaną funkcję usuwania martwych glonów na zasadzie koagulacji nieorganicznymi algicydami, dzieje się to poprzez wytrącanie zawiesin organicznych do osadów dennych i tam po neutralizacji siarkowodoru dalszym rozkładem zajmują się bakterie nitryfikująceOsobiście nigdy nie używałem tego produktu, więc tym chętniej poczytam Wasze opinie o tym produkcie.

Opinie o Ikola antyglon

Oczywiście Sklep Glonojad i Ikola zadbali o to, żebyście mogli wyrazić swoją własną opinie o tych produktach. W związku z tym mamy zupełnie za darmo 5 opakowań antyglonu dla użytkowników forum AkwaSwiat.

Chętnych do przetestowania proszę o zgłaszanie się do mnie na PW.
Wybrane osoby otrzymają pocztą produkt i zobligowane będą do zamieszczenia na forum fotorelacji oraz własnych obserwacji i opinii o produkcie.


Jeśli ktoś z Was już używał tego produktu to również zapraszam do dyskusji i przedstawienia tutaj swoich obserwacji.
#2

Dziś otrzymałem antyglon. Wlałem póki co 45ml. do mojego 112. Nie wiem co dalej, co dzień wlewać, aż się skończy?.To stan, który jest od dłuższego czasu. Widoczne 3 różne rodzaje glonów. Tragedia...
#3

teraz poczekaj kilka dni, zrób podmianę 30% i wlej połowę dawki
#4

No ok. To we wtorek zrobię podmianę i wleję 20ml. Na tym koniec, czy powtarzać tak samo aż do skończenia buteleczki?.
#5

Dasz mi troszkę tego glonu?

A tak na serio , na opakowaniu masz napisane ile kiedy wlewać w jakich przypadkach.
Ja teraz testuję właśnie nawóz IKOLA i tam jest napisane.

Kujawsko-Pomorskie Forum Akwarystyczne

Nie udzielam porad na PW.
#6

Nie. Jest tylko napisane w jakich ilościach, nie ma napisane ile razy dziennie, tygodniowo, czy miesięcznie i w jakich przypadkach.
#7

Czyli mamy pierwszy wniosek - brak odpowiedniej instrukcji na opakowaniu antyglonu.

Rafał90 - dopytam u producenta co i jak, moim zdaniem po drugiej dawce należałoby juz dłużej odczekać.
A po tygodniu-dwóch powinny być efekty. Jak nic się nie zmieni to chyba nie ma sensu lać chemii w nieskończoność
#8

Witam wszystkich serdecznie!
Jestem kolejnym kamikaze, który podjął się przetestowania produktu firmy Ikola.
Jestem zdesperowany, ponieważ w akwarium panoszy się mój wróg nr 1 - tajemnicza Spyrogyra. Oczywiście występują śladowe ilości zielenic punktowych i krasnorostów, ale te znajdują się pod ścisłą kontrolą. Przy walce z długimi wijącymi się zielonymi nitkami, które ciężko rozerwać, które żywią się tym samym co rośliny straciłem wiele godzin.
Nawijanie nitek na szczoteczkę do zębów, gaszenie im światła na długie zimowe wieczory, podkręcanie CO2 w akwarium, dolewanie stężonych ilości EasyCarbo - nic nie zadziałało.
Krewetki amano nie dotykają nitek, kosiarki... kosiarki są przereklamowane... otoski wolą zielenice.

Dzień 0.
Paczka. Butelka. Antyglon Ikola.
Butelka sprytna - bardzo duży plus za system dozowania. Już nie muszę podkradać dzieciom miarek od syropów żeby wlać do akwarium 10ml jakiegoś specyfiku.
Brawo za pomysłowy system dozowania, który moja 5-letnia córka porównała z miarką, w którą wyposażona jest butelka oleju do silników dwusuwowych.
BARDZO DUŻY PLUS.

Teraz o minusach.
Naklejki na butelce nie porywają. Nie mówię tutaj o estetyce wykonania, ale o merytoryce treści zawartych na butelce.
1. brak informacji o sposobie przeprowadzenia kuracji.
Informacja "wlej 40ml/100l wody" jest niewystarczająca. Brak jest informacji ile czasu trwać ma kuracja, jakie ilości preparatu dolewamy przy podmianach wody.

2. błędy interpunkcyjne i literówki - myślę że do szybkiej eliminacji (cytat: oraz azotu, i w razie optrzeby)

3. brak informacji z jakimi innymi preparatami nie powinien być stosowany, ze względu na niepożądane reakcje (leki, węgiel w płynie, węgiel aktywny itd.)

4. tekst na frontowej naklejce nie zawiera wielkich liter i znaków interpunkcyjnych ciężko mi się go czytało ze zrozumieniem
cytat:
przyjazny dla wyższych roślin ozdobnych
bezpieczny, bo nie zawiera toksycznej miedzi
rozkładany całkowicie poprzez biodegradację
niszczy najczęściej spotykane gatunki glonów
koniec cytatu:
wszystko co powyższe super, ale spec od marketingu mógłby się bardziej wysilić ;-)

Ikola Antyglon konkuruje z dużymi koncernami, więc powinna czymś ująć. A może jest tak skuteczna, że nie trzeba jej będzie reklamować... Mam nadzieję przekonać się o jej niesamowitej skuteczności już wkrótce.

Teraz czekam na informację w jaki sposób prowadzimy kurację, a następnie zdecyduję czy zalewam akwarium 200l czy 60l. Bardziej zależy mi na 200l - link do zdjęcia

Operację o kryptonimie "antySpyrogyra z Ikola" chciałbym rozpocząć w niedzielę, zaraz po śniadaniu, czyli po podmianie wody w akwarium.

--
pozdrawiam
AndrzejN
#9

Piękne akwarium, u mnie prawie wszystkie rośliny zostały zniszczone przez te czarne nitki widoczne na zdjęciu...wycinałem zarażone liście, ale nic to nie dało. Na nowych te czarne nitki od razu się pojawiają. Drugi fakt, że od miesiąca nie robiłem testów...ale w końcu zrobie, tylko zaczekam na działanie ikoli.
#10

Rafal90 - napisz jaką masz obsadę w akwarium, jak często zmieniasz wodę (ile %), czy dozujesz CO2, czy nawozisz (czym i jak)?
Wygląda na to, że masz Compsopogon.

Da się z tym wygrać!


Skocz do: