• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

filtr ro a zakwaszanie wody
#1

Witam. Czytam ostatnio mnóstwo o filtrze ro i z tego co wyczytałem, to służy on głównie do zmniejszenia twardości ogólnej i węglanowej a ph pozostaje w granicach 7. Przez zmniejszenie twardości można łatwiej "sterować" wartością ph. Wcześniej myślałem że pomieszam w jakimś tam proporcjach wodę z filtra ro i kranówkę i będzie ok a wyczytałem że wodę z filtra ro najlepiej potraktować kwasem solnym aby uzyskać odpowiednie ph. Czyli jeśli mam wodę w kranie o ph 7,5 a chcę około 6 to będę musiał jednak pobawić się z kwasem?
#2

Lub CO2 ja też za jakieś 4-5tyg startuję w końcu z paletami i nie będę bawił się w żadne RO. Wystarczy, że weźmiesz kupisz od sprzedawcy co trzyma w mniej restrykcyjnych warunkach a nie typowo do rozmnażania.
#3

Tylko mimo wszystko ta woda powinna mieć ph poniżej 7 bo podobno każda wartość powyżej 7 w dłuższym okresie czasu przekłada się w złe funkcjonowanie paletek:/
#4

Niby tak ale właśnie możesz zbić przez podawanie CO2 jak masz jakim roślinkom podawać czy planujesz sterylne?
Możesz jeszcze torfem ale kolor herbaciany mi nie leży.
#5

Myślałem o sterylnym, ale raczej zrobię tak skromnie piasek, duży korzeń porośnięty mchami i coś pływającego na tafli wody z racji akwarium otwartego. Chcę aby do każdego kąta akwarium był dostęp w czasie odmulania aby z czasem nie zrobił się bajzel. Co2 też jest dobrym rozwiązaniem ale jeśli jeszcze nie zakupiłem ani zestawu co2 ani filtra ro to chyba lepiej byłoby pójść w stronę filtra jeśli rośliny nie będą u mnie kluczowe... Jeszcze sprawa jest otwartaSmile
#6

No ja to na zielono planuję. Jakie masz parametry teraz?
ja zbiłem swoje przez gotowanie o 4 stopnie niemieckie (twardości) i to mi starczy.
#7

Gotowanie? tzn? W kranie mam ph7,5 two16, tww13.
#8

Właśnie mnie to trochę zdziwiło bo po gotowaniu to pH mi ciut wzrosło a KH i GH mi spadło o te 4 stopnie jednego miałem 12 drugiego 11
#9

To już i tak chyba taka granica two12 dla paletek do zniesienia to raczej bez ro na co2 spokojnie będą fajne parametry dla rybek. Ale z tym gotowaniem to jak? Przy każdej podmianie będzie trzeba gotować?
#10

Ja tak będę robił. Cena gazu mnie nie przeraża Big Grin może mnie źle zrozumiałeś takie wartości co Ci podałem miałem przed gotowaniem


Skocz do: