• 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ramirezki - problem z nową
#1

Kupiłem dzisiaj ramirezkę(na 99%według mnie samiec) z długimi płetwami. Gdy ją wpuściłem do akwarium(54l:10 neonków innesa i ramirezka samica-krótkie płetwy) ramirezka zaczęła na niego stroszyć płetwy i od czasu do czasu go goni. Czy to normalne? Czy ona mu nic nie zrobi? Czy ją tak zostawić w tym akwarium?
Proszę o szybką odpowiedź, gdyż martwię się o niego.
ODPOWIE MI KTOŚ?
#2

Długość płetw to jeszcze nie wszystko co należy brać pod uwagę przy ustalaniu płci. Sprawdź jakie mają brzuszki te ramirezy; samice zawsze mają różowawe.
#3

Gonitwy to raczej u nich normalka ale to samiec gania samice.
Moim zdaniem albo masz dwa samce albo ta nowa jeszcze sie nie odnalazła w akwa ( w końcu to dla niej nowe otoczenia).
Najpierw zobacz brzuchy i pisz dalej

Zła kula !!!
#4

Ta uważana za samicę ma różowy brzuszek, a ten nowy samiec ma płetwę grzbietową na samym początku wydłużoną i nie ma różowego brzucha. Więc to na pewno samiec i samica. A czy to może być przez różnicę wieku?

Teraz ten samiec pływa tylko przy szybie. Gdy samica go zobaczy goni go.


Samica:
   
   
   
   
   
#5

Tutaj są zdjęcia:
*Samiec:
   
   
   
   
   
*Samica:
   
   
#6

Ta twoja samica wygląda jak skarłowaciała .? Ma wielkie oczy!,,jest słabo wybarwiona itp.

Co do zachowania to raczej nic sobie nie zrobią.

-.-'
#7

a to na pewno samica i jeśli na pewno tak to czy kiedyś się dobiorą lub przestanie go gonić.
Ona gdy zobaczy samca ciągle go goni.
#8

Ja mam wątpliwości co do tego ze to samica. Zrób proszę lepsza fotkę to Ci powiem na pewno.
Nie jest to skarłowaciałe tylko młode. Jestem tylko pewna, że obie ryby są zagłodzone.... Kup im żywą karme i podkarm.
#9

nadal takiej głupiej jakości zdjęcia wychodzą.
Ta samiczka ciągle atakuje tego samca. Siedzi on już obok filtra. Co mam ZROBIĆ?
Mógłbym ją na parę dni przenieś do akwarium 15l?
Filtr by miała coś takiego:http://allegro.pl/item1172773688_filtr_wewnetrzny_200_l_h_tylko_2w_2latagwar.html oraz grzałkę ale bez termostatu.
I co było by jej jeszcze potrzebne?

Jeśli macie jakieś inne propozycje podajcie je.
#10

Proponuję nie odławiac żadnej ryby przez jakiś czas. Możliwe, że one muszą się do siebie oswoic, a samiec jest przerażony nowym mieszkankiem. Więc daj mu czas, myślę, że ona mu nic nie zrobi Wink


Skocz do: