• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Początek z akwarystyką słonowodną:)
#1

Witam was wszystkich, jestem tu na forum nowy, i jestem bardzo ale to bardzo początkującymSmile
Chciał bym sobie zmontować akwarium słonowodne... Ale nie mam zielonego pojecia o tym wszystkim i szukam kogos chetnego do pomocy...Smile
Jedynie co zdecydowałem to ze chcial bym mieć akwarium wertykalne czyli Pionowe, mniej wiecej 50x50x80 z czego najwieksze jest wysokoscia... Smile
Nie wiem czy to wogole dobry pomysł...
Pytania mam następujące:
1.Czy akwarium wertykalne to dobry pomysł...?
2.Jakie potrzebuje wyposarzenie do takiego akwarium czyli jakies pompki, urzadzenia, sole i inne rzeczy, chcial bym wiedziec co bedzie odpowiednie do akwarium o takich wymiarach jakie ilosci i ceny wszystkiego Smile
3. Od czego najlepiej zacząć
z góry dzieki czekam na odpowiedziSmile
#2

Nie chce być niemiły, ale wydaje mi się, że najlepiej będzie jak poszukasz na forum nastawionym na akwarystykę słonowodną np na star fish
#3

Mi się wydaje że bez odpowiedniej wiedzy teoretycznej i grubego portfela to nie ma co zaczynać.

Najpierw dużo czytaj, potem jeżeli ci nie przejdzie to pytaj.
#4

A jakie masz doświadczenie?
#5

Jak zamierzasz doświetlić zbiornik?
Jak go natlenisz, generalnie takie baniaki nie sa najlatwiejsze do utrzymania na dłuższą metę, gdyż są poważne problemy z utrzymaniem właściwej cyrkulacji. Ryby pływają zazwyczaj z poziomie i to jest kolejny powód dla którego takie zbiorniki uważam za dziwadła. No ale powiedz co tam chcesz trzymać.

Pozdrawiam ZHO
www.akwa.aip.pl Prawdopodobnie najstarsza strona o rybkach po polsku. Mam 200 l Amazonia.
www.akwa.cba.pl Nowy projekt.
#6

Witam cię, więc do dzieła.
1. Nie polecam ci tak wysokiego akwarium ze względu na pużniejsze ułożenie skał, poprostu będziesz miał z tym kłopot. Więc polecam ci wysokość 60/50cm.
2. Jeżeli chodzi o sprzęt to potrzebne ci będzie:
1. Odpieniacz białek.
2. 2 pompki cr. ( hydro koralia 2) lub ( jvp-101).
3. Sól, ja osobiście polecam preisa. Będziesz potrzebował 6kg soli.
4. Załusz sobie sump lub filtr kaskadowy. Ja osobiście mam filtr kaskadowy w 450l. i włożone mam doniego aktywny węgiel i suplement.
5. filtr ro + di.
6.Oświetlenie, radze ci nie zakładać np. 4xt5 tylko zainwestować w led od erybki, wystarczą ci cztery paski 60cm 220zł/szt.
7. grzałka polecam ci jagera lub jak chcesz coś tańszego to ikola lub elaita.
8. Kup testy na No3,No2.Ph,Po4.
I to wszystko z mojej strony, życzę udanej zabawy.
#7

Wedle mej oceny to nie ma sensu by się brał za słonowodne bo domniemam, że ze słodkowodnym też jest bardzo początkujący.
Wniosek. Ludzie gubią się co i jak w słodkowodnych a kolega w słonowodnym po prostu zginie.
Bez urazy.
Chyba, że ma kupę kasy i kogoś zatrudni do założenia i pielęgnacji.
#8

a ja polecam ci sprobowac to nie jest takie trudne tylko wszystko trzeba robic powoli i bez wiekszych emocji tym szybciej tym gorzej .na poczatek lampa na wysoki baniaczek 4*t5 plus jakis zestak led dla morskich to wystarczy jak bedziesz mial sump to daj dobra pompe powrotnia co by dobra cyrkulacja byla i na mniejwiecej polowie napedzacz wody jakie 1500l/h.pamietaj ze aby utrzymac odpowiednie ph w wodzie lustro musi byc jak najmocnie pofajowane -to bardzo pomaga.Teraz poczatek woda kilak zywych skal i piasek .podsypka na dnie wedlug uznania jedni daja malo piasku inni wala 10 cm ja polecam 2-4cm na to zywa skala i woda podlaczyc wszystko i koniec na 65 tygodni .nie robimy nic -tak jak mowie nic.te 6 tygodni jest na caly proces glonowy i nie polecam nic zmieniac .a po 6 tygoniach dodaj do pompy powrotniej uv sterylizator do sumpa podlacz odpieniacz bialek i akwariummmusi dzialac bez zarzutow .nie zaczymnaj od szalonuch ryb jak chcesz koralowce to polecam miekkie bo jestej za swiezy na twarde i korale przed rybami .pierwsze ryby to jakies tanie tylko na bakterie 1lub2 nie wiecej i zostaw na 4 tygodnie korale juz mozesz wkladac bo one nic nie szkodza .jak bedziesz mial jakies pytania to sie polecam.



czadol81
450lmarine
#9

http://www.nano-reef.pl/forums.php
wszystkiego się dowiesz

112 l towarzyskie
xxx l w planach
Stop kulom !
pochodzenie Avataru:
http://euroanimal.pl/Piel%C4%99gniczka_kakadu


Skocz do: