• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alternanthera reineckii
#11

z tym resetem to oczywiście tylko była propozycja Wink ważne tylko jest to byś wbił na odpowiednie stosunki parametrów N P K.
0,2 fosforu to już jest taki poziom który może powodować limity w pobieraniu innych pierwiastków. zdecydowanie podbij fosfor co najmniej 1 ppm. Masz ładne światełko, ładny gazik więc nie masz się czego bać. Sam też miałem małe problemy z takim czymś i myślę że trochę nawożenie solami mi pomogło. Za krótko miałem ta roślinę żeby wiedzieć czy glonki się cofały, ale na pewno na nowych liściach tego nie miałem już.
#12

Ok sobota no może niedziela zaczynam o rezultatach będę informował i złych i dobrychSmile . Akurat jeden krzaczek alternathery przyciąłem parę dni temu, już puszcza pierwsze listki a zapomniałem napisać że ten jeden krzaczek który wyciąłem jak wyrósł nad powierzchnie był wzorowy ponad wodą, poza częściami liści które dotykały swietlówki uschły ale to normalkaTongue
#13

http://www.roslinyakwariowe.pl/index.php...arium.html
A weź zobacz zielenice kolonijne i porównaj je z twoimi. Czy to jest to samo. Może za dużo mikro masz?
Dodatkowo możesz jeszcze spróbować easycarbo. Ładnie działa na glony.
#14

Co do micro to nie mam żadnego pojęcia 1ml PG classica tygodniowo to odrobina, tak mi się wydaje chyba ze to się jakoś kumuluje albo rosliny nie pobierają no i ferro bo tam tez jest jakieś inne micro niż Fe. Nie wiem jaka ilość jest w kranówce.
Na szybach jest coś jakby te zielenice jednokomórkowe. a na roślinie zielenice kolonijne z fotki 3 na kamieniu a w późniejszej fazie jak na 1 fotce też z kolonijnych. Myślę że zrobię tak odstawie classica tylko przy ferro zostanę i te sole tak jak ustalone. co ty na toBig Grin? może masz jakiś inny pomysł a o easycarbo sie pomysli


Dorzucam jeszcze dwie fotki, z góry jak widać młode liście git malina reszta Sad
#15

No i jak tam roślina?
Również w swoim baniaku miałem tą roślinę, jest bardzo ładna lecz także i bardzo wymagająca. Oczywiście był z nią taki sam problem jak u Ciebie i w końcu padła do końca.
Czytając różne fora i z własnej autopsji wydaje mi się iż nawozy PG które zresztą sam stosowałem i chwaliłem, są bardzo dobre ale tylko gdy mamy szczęście i trafi się nam tak że akurat do konkretnego baniaka są idealne.
Dopóki nie zastosowałem symfoni złotej i soli, cały czas błądziłem w kwestii nawożenia i wtedy dopiero rośliny ruszyły, co zaowocowało również oszczędnościami.
Odkąd daje sole nie mam już dużego problemu z zielenicami, musiałem co 3-4 dni czyścić szyby bo mocno były pokryte, teraz raz w tygodniu przecieram bo się trochę pokazują. Micro podaję symfonię, natomiast macro sam przygotowuję.

Jak pisze krzychu777 nie bój się fosforu i śmiało możesz dawać na 1 ppm.
Aby być pewnym że żaden pierwiastek Ci się nie skumuluje rób większe podmiany to będziesz bezpieczny.

Mam testy jbl m.in. na po4 i według testów i dawek zalecanych przez producenta oraz większych, nie udało mi się na macro PG osiągnąć 1ppm po4.
Gdzieś czytałem wypowiedzi, iż producent PG prawdopodobnie stawia na nawożenie po4 ale samoczynne które dostarcza samo akwarium (odchody itp). Na moim przykładzie coś by z tego było ponieważ dodając kh2po4 wyliczone z kalkulatora na 1ppm testy tyle wskazują.

Ogólnie nawożenie nie jest prostą sprawą, ale trzeba się z tym jakoś uporać więc życzę cierpliwości.


Skocz do: