• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

prapłetwiec
#1

czy ktos potrafi okreslic potrzeby tego stworzenia? rosliny maja przy nim szanse czy wszystko popsuje?
jakeis towarzystwo w gornych strefach wody? pewno pożre co..
no i jaki zbiornik proponujecie? poki co bylby mlody ale wiadomo ze rosnie. a to zbiornik juz docelowy raczej.
#2

Z tego co przetłumaczyłem z zagranicznych stron moim kulejącym angielskim:
jakość wody nie jest ważna, znieść wiele ryba potrafi, utopi się jednak jeżeli nie będzie miała możliwości zaczerpnięcia powietrza. Zje tak rośliny jak i ryby, nawet ze swego gatunku jeżeli dużo mniejsza będzie. Z dużymi rybami też średnio się nada jako że jest zbyt powolna i strachliwa żeby zdobyć pokarm. Napastowana przez inne ryby stanie się wobec nich agresywna i najpewniej je pozabija, jako że w akwariach dorasta średnio do 130 cm. Nie potrzebuje jednak aż tak dużego akwarium jak inne ryby tych gabarytów gdyż nie pływa ciągle w te i we wte jak jakieś arowany głupie.
Lubią się chować pod kamieniami itp jednak lepiej na to uważać, może się łatwo pokaleczyć. Z podłoża najlepszy będzie piasek lub mały, nieostry żwirek.

W poznaniu ktoś sprzedaje takie monstrum, z tego co się dowiedziałem razem z jakimiś innymi spokojnymi rybami.
ph 6.5 - 7,5, temp 25-30
#3

Można kulejąc angielski, znać dobrze polski, ale ty ani tego ani tego chyba dobrze nie opanowałeś Smile Chyba, że kopiuj/wklej z translatora z tego co widzę. Jak już chcesz komuś przekazać informacje to wysil się i interpretuj tekst, a nie ślepo tłumaczysz słowo po słowie.
Sorry zboczenie zawodowe.
#4

Trochę się dotknięty czuję Twoją wypowiedzią. Napisałem, że mój angielski kuleje bo uznałem że nie jest w dobrym guście ogłaszać wszem i wobec to jak płynnie się nim posługuję i przez prawie rok czasu mieszkałem w szkocji (gdzie o dziwo też się angielskiego używa). Ani z translatora nie korzystałem ani też słowo w słowo nie tłumaczyłem. Ja tu się wysilam i chcę pomóc na co Ty mnie o lenistwo posądzasz i obrażasz.
#5

Patrząc na wymiary jakie osiąga ryba i wliczając w to już jej mało ruchliwy tryb życia minimalny zbiornik powinien mieć ok. 200x150x100 cm. Będziesz mógł sobie pozwolić na jedną sztukę. Ale według mnie komfortowe warunki to nie będą.
#6

Zwracanie uwagi to jedno, a obrażanie to drugie. Skoro taki z Ciebie lingwista to się wykaż, a nie leń się, bo to co napisałeś to ja w klasach 2gich prywatnego nauczania przerabiam. Można mieszkać nawet w Londynie przez 5 lat, a się nie nauczyć poprawnej interpretacji na język docelowy i rozumienia czytanego tekstu. Skoro piszesz na polskim forum, to pisz po polsku, a nie "Kali jeść Kali pić", jest to nawet wyraz braku szacunku do osoby, do której piszesz. Innymi słowy, kończąc - przykładaj się.
#7

Tak, fixxxer, masz rację. Od jutra się zacznę się przykładać. Ale dziś jeszcze to wszystko jeszcze mam w du.ię

Wracając do tematu:
znalazłem tę aukcję o której moją quasi-polszczyzną wspominałem we wcześniejszym poście: http://www.allegro.pl/item1027406661_pra...picus.html
Obecny właściciel pisze (na moje szczęście nie po angielsku), że trzyma go w 450 razem z pawiookimi. Faktycznie trochę to mało się zdaje być dla metrowej bestii.
#8

dziekuje.
prapletwca nalezy odpuscic chyba. 400litrow to absoluty maks jaki moge mu dac. a to ze by nie mogl umrzec w takim akwarium to mnie nie satysfakcjonnuje.. jakis komfort musi byc, jasna sprawa. zalozymy zupelnie inny biotop i final Wink bede stary i bogaty to se walne taaakie akwarium ze straszliwym prapletwcem. (kazddy pewno tak mowi czasem Big Grin )
#9

Gerard gratuluje mądrej decyzji. Zresztą stawianie zbiornika o pojemności kilku m3 wody dla jednej ryby to chyba troszkę przerost formy nad treścią...

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#10

zalezy wiesz? kazdy lubi co innego, niektorych kreci takie tajemnicze akwarium na pozor martwe i smutne. ale jak sie znajdzie schowanego potwora po godzinnym patrzeniu to ktos robi duuze oczy i zakrywa usta i po chwili pyta: CO TO JEST?? O JEZU!!. odpowiadasz: nie, to prapletwiec. Big Grin
szokujaca, osobliwa ryba. ale wiadomo. jak cos robic to na serio. a w takim akwarium moge na serio miec cos mniejsego i tez bedzie ladnie Smile
koneic offtopiaków. dziekuje za pomoc (osuniecie prapletwcow na dalszy plan)


Skocz do: