• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CMF dawkowanie?
#1

Witam serdecznie,
Prosze o odpowiedz odnosnie dawkowania CMF Tropicala.Na opakowaniu jest napisane aby podac 10ml CMF na 100l wody a po trzech dniach podmienic 20% wody i uzupelnic preparat 5ml/100l wody.
Moje akwa ma 100l. Czy przy podmianie mam wlac preparat tylko do tych 20litrow dolewanych w dawce 5ml/100l ,czy do calego zbiornika po podmianie wlac 5ml CMF?
#2

Wlewasz CMF do akwarium w którym podmieniłaś wodę już Smile Tyle ile tam piszą czyli 5 ml
#3

Po co chcesz to stosować to jest główne pytanie? Co się dzieje?
#4

Wodny stworek napisał(a):Wlewasz CMF do akwarium w którym podmieniłaś wodę już Smile

A od kiedy to lejemy chemię do akwarium ogólnego ? Jeśli już to do specjalnego zbiornika "kwarantannowego".Mógłbyś opisać dokładnie dlaczego chcesz tego używać ?

Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne www.dfa.net.pl
#5

Do ogólnego też niekiedy się stosuje jak jest ryzyko panie Ptaku2020
#6

Co dokładnie rozumiesz przez słowo ryzyko ? W przypadku jakiejkolwiek choroby osobnika powinno się przenieść do osobnego zbiornika i tam leczyć.Niektóre stworzenia są czułe na tego typu preparaty.

Zapraszam na Dolnośląskie forum akwarystyczne www.dfa.net.pl
#7

jesli bym miala dwa zestawy grzalek i filtrow to posiadalabym akwarium kwarantannowe, a wlasciwie to jesli bym miala kompletne drugie akwarium to nie mialabym wogole problemu.
Pozwolcie ze przedstawie sytuacje
Problem powstal po transporcie rybek z akwa 54l do 100l. Sytuacja zagmatfana jak to zawsze bywa Poniewaz nie mam drugiego filtra ani grzalki ktore pozwolilyby mi na zorganizowanie akwa od poczatku i czekanie na dojrzenie,zdecydowalam sie na szybka akcje, zwlaszcza ze potrzebowalam zwirek ze starego 54litrowego. Tak wiec rybki dalam do wiadra z napowietrzaczem, a do nowego 100litrowego dalam stary + nowy zwirek wygotowany, rosliny wyplukane, kamienie wygotowane, oraz korzen. Korzen ze sklepu, moczony przez kilka tygodni ze wzgledu na duze barwienie. Przed wsadzeniem wyszorowalam jeszcze korzen i go spazylam.Nie posiadam gara ktory by pomiescil korzen,wiec nie mialam jak wygotowac. Podczas moczenia korzenia wode zmienialam 1na tydz,czasami przyuwazalam biala maz we wglebieniach...
Do wiekszego akwa dalam filtr z wkladem z poprzedniego akwa,byl on jednak wymieniany kilka dni wczesniej oraz okolo 10litrow ze starego zbiornika. Nie chcialam dawac wiecej poniewaz mialam dosyc duzo glonow ze wzgledu na zle miejsce polozenia akwa (akwa stalo w kuchni,z czasem kupilam szafke na wieksze akwa). Wszystko szlo ok, spadla mi jednak temp w wiadrze o 3stopnie a grzalka funkcjonowala w nowym, mialam cisnienie zeby rybki przetransportowac. Woda byla troche metna kiedy je przesiedlilam. Obsada 10 razbor klinowych 10neonek, 5 krewetek. Zastalam 1martwa razbore i 1 neonke. Wyjelam od razu korzen, chociaz nie wygladalo to na zadna plesn. Nie zastosowalam zadnych nic w biegu przed praca.Po pracy zauwazylam ze pozostale ryby sie zaczely meczyc. Nie plywaly, delikatny nalot na grzbiecie, ale glownie zniszczone pletwy. Kilka jeszcze padlo. Zastosowalam CMF chociaz wiem ze cala rownowaga biologiczna sie zawachala,o ile wogole taka osiagnelam... Ph wody kolo 7.2, twardosc ogolna okolo 6, amoniak 0,25-0,5, NO2 i NO3 rowne 0. pozostaly 4 kliny, w miare adnie plywaja i wygladaja lepiej,lecz pletwy dalej podniszczone, 4neonki trzymaja sie w rogu,a krewetki siedza na gorze grzalki. Aga temp podnioslam do 27.
Na CMF jest napisane o kapieli dlugotrwalej w awkarium ogolnym przy sposobie uzycia...
#8

Więc należy te stworzenia na jakiś czas odłowićSmile Bakterie zostają w wodzie, nie tylko na rybie.
#9

dodam jeszcze ze wode mialam odstana, a poniewaz woda u mnie ma twardosc 18 mieszam ja z deszczowka ( od roku) ale ze nie mialam jej ostatnio za duzo,dodalam takze wode ze strumienia (znajomy utrzymuje akwa tylko na tej wodzie)
#10

Ja proponuję załatwienie jakegoś zbiornika który nie miał styczności z chemikaliami, przełożenie rybek, zamontowanie grzałki z dużego akwarium i zrobienie akwa od początku, dokładnie wymywając ścianki nadmanganianem potasu. Korzeń przez 14 dni trzymaj w abioseptynie.
Ja bym tak na twoim miejscu zrobiła, zamiast kombinować i szkodzić bardziej.


Skocz do: