dziarkiewicz napisał(a):Rozumiem będą wzięte pod uwage czy jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?
Co masz źle w obsadzie już wiesz. Należy się pozbyć niektórych ryb (Bocja, Kosiarka, Mieczyk, Molinezja?) Jeżeli doprowadzisz pozostałe do właściwych układów w jakich powinny żyć (stada/haremy itp) masz niemal dobra obsadę. Następnym razem, pytaj przed zakupem ryb, ponieważ to co kupiłeś to po prostu mix wszystkiego z całego świata w niewłaściwych układach zupełnie do siebie nie pasujący i rokujacy tylko problemy w zbiorniku. Poprzez pojęcie akwarium ogólnego nie mamy namyśli mieszania 30 gatunków po sztuce. W swoim litrażu, tak żeby to działało sprawnie jakieś 3 gatunki to będzie max.
Na forum działa świetnie opcja "szukaj" gdzie znajdziesz mnóstwo porad, oraz gotowych obsad do zbiorników podobnych do twojego.
Zanim użyjesz "szukaj" masz tutaj kilka propozycji:
- Ławica do wyboru:
x20/25 Neon inessa
x15/20 Neon czerwony
x15/20 Neon czarny
x15/20 Bystrzyk Amandy lub Ozdobny
x15/20 Drobnoustek Obrzeżony
x15/20 Razbora Hengela
x15/20 Razbora Espei
x15/20 Zwinnik Jarzeniec
x12/15 Tetra cesarska
x12/15 Tetra czarna
- Na dno (do wyboru)
x 8/10 Kirysek
x 6/8 Otosek
x 6 Piskorek
lub w połączeniu 6/8 Kirysek i 5/6 Otosek
Większa rybka dla kontrastu (do wyboru)
- Parka Pielęgniczki Ramireza
- harem 1+2 Pielęgniczka Kakadu (lub haremik/para innej mniejszej pielęgnczki)
- harem Bojownik 1+2 do wyboru
- harem 1+2/3 Prętnik karłowaty lub Prętnik trójbarwny