• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moje pierwsze akwarium- Pytania.
#11

A co powiecie o kaskadzie FZN3 ? Myślę ze ciecie pokrywy nie będzie bolało wiec czemu nie ? Tylko nie wiem jak duza ma być ta dziura ?
#12

witam!
jestem początkującym, a właściwie jeszcze nawet nie początkującym amatorem akwarium

na początek potrzebuje rady. Czy to jest coś warte?
http://www.allegro.pl/item945366757_akwa...zdoba.html ?

jeżeli nie, to napiszcie, proszę jaki filtr, grzałkę, oświetlenie... kupić do akwarium takiej wielkości
#13

- kupując wszystkie elementy zestawu, wyjdzie ci z reguły taniej i dobierzesz to co chcesz
- filtr jest w zestawie słabiutki, nic nie wart
- nawet nie myśl o ceramicznych ozdobach, jedna z nich jest proponowana do tego zestawu
- przed zakupem zbiornika najpierw zastanów się jakie ryby chcesz hodować i do nich dobierz zbiornik
- pomyśl raczej o zbiorniku bez wypukłej szyby, przy tym samym rozmiarze, taka szyba zabiera nieco powierzchni zbiornika, powoduje zniekształcenia co jest nie koniecznie dobre do obserwacji życia w akwarium
- filtry na przykład Aquael (kaskady FZN 2/3), Hagen Fluval 2+/3+
- grzałka np. Eheim Jager lub inna dobra markowa
#14

ethnix napisał(a):- kupując wszystkie elementy zestawu, wyjdzie ci z reguły taniej i dobierzesz to co chcesz
- filtr jest w zestawie słabiutki, nic nie wart
- nawet nie myśl o ceramicznych ozdobach, jedna z nich jest proponowana do tego zestawu
- przed zakupem zbiornika najpierw zastanów się jakie ryby chcesz hodować i do nich dobierz zbiornik
- pomyśl raczej o zbiorniku bez wypukłej szyby, przy tym samym rozmiarze, taka szyba zabiera nieco powierzchni zbiornika, powoduje zniekształcenia co jest nie koniecznie dobre do obserwacji życia w akwarium
- filtry na przykład Aquael (kaskady FZN 2/3), Hagen Fluval 2+/3+
- grzałka np. Eheim Jager lub inna dobra markowa

dzięki!

jednak kupię zestaw bez wypukłej szyby, tak jak radzisz i nie na allegro, tylko w sklepie
Przepłacę parę złotych, ale z zapewnień sprzedawcy nie będzie to chińszczyzna tylko wszystko firmy aquael

żadnych ozdóbek nie zamierzam wkładać, planuję jakiś spory korzeń i może ułożę coś z lawy

co do rybek, jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych planów, pewnie posłużę się jakimś "gotowcem" z tego forum. Chcę, żeby było miło dla oka, ale oczywiście według wszelkich prawideł. Może jakieś sugestie?

kolejna sprawa -oświetlenie. Wyczytałem, że powinno być ok. 0,5W na litr wody. W standardowych obudowach jest 2x18W. I tu moje pytanie, czy wystarczy dołożyć odbłyski (jeżeli tak to czy taśma z allegro jest coś warta?), czy lepiej dokupić świetlówkę?

rośliny. Doradźcie jakieś ładne i łatwe w utrzymaniu na początek
#15

jednak kupię zestaw bez wypukłej szyby, tak jak radzisz i nie na allegro, tylko w sklepie
Przepłacę parę złotych, ale z zapewnień sprzedawcy nie będzie to chińszczyzna tylko wszystko firmy aquael

żadnych ozdóbek nie zamierzam wkładać, planuję jakiś spory korzeń i może ułożę coś z lawy

co do rybek, jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych planów, pewnie posłużę się jakimś "gotowcem" z tego forum. Chcę, żeby było miło dla oka, ale oczywiście według wszelkich prawideł. Może jakieś sugestie?

kolejna sprawa -oświetlenie. Wyczytałem, że powinno być ok. 0,5W na litr wody. W standardowych obudowach jest 2x18W. I tu moje pytanie, czy wystarczy dołożyć odbłyski (jeżeli tak to czy taśma z allegro jest coś warta?), czy lepiej dokupić świetlówkę?

rośliny. Doradźcie jakieś ładne i łatwe w utrzymaniu na początek
[/quote]

co do roślinek to odsyłam do tego działu;
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-r...-8391.html

co do odbłyśnika to ja to tak zrobiłem że kupiłem w pagazie(może być inny sklep)taśme dwustronną i na nią przykleiłem w wewnątrz pokrywy folię aluminiową
#16

panmariusz napisał(a):dzięki!

jednak kupię zestaw bez wypukłej szyby, tak jak radzisz i nie na allegro, tylko w sklepie
Przepłacę parę złotych, ale z zapewnień sprzedawcy nie będzie to chińszczyzna tylko wszystko firmy aquael

żadnych ozdóbek nie zamierzam wkładać, planuję jakiś spory korzeń i może ułożę coś z lawy

co do rybek, jeszcze nie mam dokładnie sprecyzowanych planów, pewnie posłużę się jakimś "gotowcem" z tego forum. Chcę, żeby było miło dla oka, ale oczywiście według wszelkich prawideł. Może jakieś sugestie?

kolejna sprawa -oświetlenie. Wyczytałem, że powinno być ok. 0,5W na litr wody. W standardowych obudowach jest 2x18W. I tu moje pytanie, czy wystarczy dołożyć odbłyski (jeżeli tak to czy taśma z allegro jest coś warta?), czy lepiej dokupić świetlówkę?

rośliny. Doradźcie jakieś ładne i łatwe w utrzymaniu na początek

- najlepiej będzie jak dołożysz jeszcze jedną świetlówkę i do niej odbłyśniki, najlepiej (i najtaniej) wykleić obudowę od wewnątrz folia odblaskową

- jeżeli chodzi o skały (lawę i inne) nie będzie ci to zupełnie pasowało to typowego zbiornika ogólnego, a niektóre skały mogą wręcz szkodzić zmieniając parametry wody, więc jeżeli nie decydujesz się na biotopy skaliste Tanganika/Malawi to zdecydowanie lepiej do wystroju użyj korzeni, kokosów, liści itp.

- rośliny na początek (dużo) nurzaniec, moczarka, kabomba, ludwigia, rogatek, mchy, microzorium, kryptokoryny, anubias
#17

Czy kokos do akwarium jest szkodliwy? Podoba mi się bardzo a chce żeby rybki miały miejsce dla siebie Smile

Moje pierwsze akwarium :)
#18

Kejtii napisał(a):Czy kokos do akwarium jest szkodliwy? Podoba mi się bardzo a chce żeby rybki miały miejsce dla siebie Smile

Odpowiedni i właściwie spreparowany oczywiście, że nie jest szkodliwy.


Skocz do: