Sonda: Jak czesto podajecie pokarm welonkom?
3 razy dziennie
2 razy dziennie
1 raz dziennie
co 2 dni
co tydzien
    Wyniki sondy

  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pokarm dla welonek?
#41
Smile 

Jaki pokarm podajecie welonkom? I jak często? dzieki za odp.
#42

Swojej podawałem:
- płatki - różne.
- granulki - wybarwiające oraz hikari
- owoce różnego kalibru Wink

1-2 x dziennie któreś z powyższych lub mała "papka".

raz w tygodniu głodówka
#43

ja karmie 2 razy dziennie
i daje jej rano płatki mieszane wieczorem coś mrożonego i kiedyś były jeszcze doniczkowce ale się skończyły :/
#44

Wy dwaj WazyL
Urba$
To wy chyba nie znacie się na welonach Welonowi najlepiej podawać jeden rodzaj pokarmu.
#45

Cytat:to wychyba nieznacie sie na welonach welonowi , bo najlepiej podawać jeden rodzaj pokarmu
Powiedział, co wiedział.
#46

ramzes84 napisał(a):to wychyba nieznacie sie na welonach welonowi , bo najlepiej podawać jeden rodzaj pokarmu

my się nie znamy?
chyba ty
przecież każdy wie że najlepiej urozmaicić pokarm bo jak będziesz dawał cały czas ten sam to ryby nie będą miały wszystkich odpowiednich składników pokarmowych
#47

Welonki najlepiej karmić różnymi pokarmami. Ja jak kiedys miałam, dawałam jej posiekany ogórek. Wcinała aż jej się płetwy trzęsły Big Grin
#48

Czy to dobre urozmaicenie diety welona?

Pokarm dla welonów w płatkach :
Sera, goldy.

Pokarm dla welonów w granulkach :
TetraAniMin colour.

Pokarm dla wszystkich ryb w płatkach:
Tropical, roślinny.

Czy coś jeszcze zakupić, lub coś zrobić?

Tematy zostały połączone.
Pamiętasz:
http://www.akwaswiat.net/jak-urozmaicic-...12290.html
?
Staraj się czytać ze zrozumieniem.
Korzystaj z opcji SZUKAJ.
Kejdi
#49

Polecam sparzony zielony groszek podawać (broń boże konserwowy) Dobrze działa na przeczyszczenie ich specyficznego przewodu pokarmowego. Ja płatki namaczam zawsze przed podaniem i mam spokój, że się nie "zapowietrzą"Big Grin Przy okazji część opada zupełnie na dno, przez co mogą sobie pokopać w żwirku, co chyba lubiąSmile To czego nie zjedzą welony znajdą ampularie. Co do zjadania roślin przez welony to ja chyba mam jakieś wyjątkowe, bo cała flora nadal dzielnie się trzyma, a nawet rośnie jak szalona!
#50

Ja karmie pokarmem do oczek wodnych - na wage w zoologicznym do tego gotowany mrozony szpinak oraz robaki morskie. To nowa dieta-chyba skuteczna bo rybka byla chora nim ja zastosowalem Smile Doszedlem do wniosku ze wieksze welony przy platkach lykaja powietrze i z tego problemy trawienne! nawet namaczanie nic nie dalo!


Skocz do: