Sonda: Jak czesto podajecie pokarm welonkom?
3 razy dziennie
2 razy dziennie
1 raz dziennie
co 2 dni
co tydzien
    Wyniki sondy

  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pokarm dla welonek?
#1

Welona mam zamiar karmić płatkami roślinnymi Ovovit i ochotkami. Czy pokarm jest dobry, i w jakich ilościach mam go karmić
#2

Pokarm jest dobry jak każdy inny ale podawany jednostajnie i zbyt dużych ilościach może szkodzić.
Ochotka jest kaloryczna, podaje się jej mało góra dwa razy w tygodniu, pozatym często bywa zanieczyszczona i może być przyczyną zatrucia. Bezpieczniejszy jest wodzień. Ale masz do wyboru jeszcze kryl, artemie...
Ovo vit nie jest pokarmem podstawowym tylko uzupełniającym i ma być podawany naprzemiennie z innymi pokarmami np. roślinnymi i balastowymi, podstawowymi, wybarwiającymi, wzmacniającymi itp, oraz witaminami. Tak w sumie to w domu powinny być co najmniej 3 różne rodzaje pokarmów, podawane naprzemiennie.
Sam być nie chciał stale jeść chrupek z kotletem, nie mówiąc już o tym że na zdrowie by ci nie wyszło.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#3

teraz kupiłem jeszcze rozwielitkę z płatkami i witaminami.
#4

Najlepie używać wszystkich pokarmów larw komarów granulki jakieś polecam firme Tropical Big GrinBig Grin

Kaliber 44, Paktofonika [*]Magik[*]

300l - Ameryka Południowa Pawiookie
http://www.akwaswiat.net/-300l-ameryka-p...5924-3.htm


www.Pawiookie.pl
#5

Ja też sądze że należało by kupić kilka różnych pokarmów które będą stanowiły idealną dietę.. Ochotke proponuje dawać 2-3 razy w tygodniu. Ochotka może być zanieczyszczona ale jest pokarmem "bezpiecznym" ponieważ nie zalega na dnie zbiornika tylko w przypadku pozostania resztek ochotki na dnie rozkłada sie nie szkodząc.

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#6

Każdy pokarm zalegający na dnie rozkłada się i powoduje zanieczyszczenie wody.
Nie zjedzone resztki usuwa się odmulaczem, ale najlepiej by było dawać tylko tyle pokarmu ile rybki są w stanie zjeść zanim pokarm opadnie na dno.
Nie wolno dawać go też zbyt dużo, rybka zje tyle ile jej się da, więc karmiąc naszych podopiecznych trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#7

Dokładnie ryba ma szukać pokarmu a nie pokarm ma szykać ryby :-) Ochotka rozkłada się inaczje niż płatki.... Płatki mają dłuższy proces rozkłady i bardziej zanieczyszczają akwa.

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#8
Toungue 

tak dobry. nie karm jej samym suchym, bo nie urosnie. ochotka mrozona to najlepszy pokarm moim zdaniem.

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#9

Najlepiej Sypki i żywy pokarm nie chetnie chce jeść tabletki :}
#10

barniii napisał(a):Najlepiej Sypki i żywy pokarm nie chetnie chce jeść tabletki :}

ja na to nic juz nie poradze moje tez nie chetnie jedza tabletki ale skalary to takie pozniuchy ze jedza wszystkoTongue

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!


Skocz do: