Sonda: Jak czesto podajecie pokarm welonkom?
3 razy dziennie
2 razy dziennie
1 raz dziennie
co 2 dni
co tydzien
    Wyniki sondy

  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pokarm dla welonek?
#11

najlepiej karmic ochotka moje to ja jadły jak nie wiem co Smile

Oddam suma rekiniego za darmo.
#12

Witam wszystkich. Ovovit to pokarm jajeczny, wybarwiający i uzupełniający. To Biovit jest roślinny. Z firmy Tropical jest do kupienia specjalny pokarm dla Carassius Auratus Auratus Goldfish Color.
Ja mam 5 welonek i daję im:
płatkowane Goldfish Color i Supervit, granulaty Supervit i Vitality&Color,suszone dafnie (rozwielitki-małe skorupiaki rzeczne, spotykane też w Polsce), połamane Green Algae Wafers oraz mój mix trzech pokarmów-Ichtiovit, Biovit i Ovovit, a także mrożoną ochotkę. Koniecznie kup trzy ostatnie pozycje+wodzienie+Selaginellę Minimę, a Twoje welony będą zadowoloneBig Grin!

P.S. Czy masz sporo roślinek? Jeśli nie, to kup sobie mikrozoria, anubiasy i krynie tajlandzkie.
To chyba jedyne roślinki, których welonki nie jedzą... Pozdrawiam.
#13

Posty nieregulaminowe zostały usunięte.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#14

Witam, i jak welonki, teraz można kupić Artemię Salinę z Tropicala, może też się sprawdzi, bo welonki jedzą WSZYSTKO!!! Więcej dowiesz się z książki W. B. Kahlów pt. "Atlas ryb akwariowych", tam jest dużo informacji o tych rybach. Pozdrawiam Smile.
#15

Hej!Czy można karmić welona pokarmem w płatkach (3zł)?[/color][/size][/font]
Jeśli ktoś wie czy welonkom można podawać pokarm w płatkach to proszę piszcie
#16

A dlaczego nie?? welony to świntuchy wszystko zjedzą
#17

Na pewno?Czytałam że ten pokarm pęcznieje i szkodzi rybą.ale pytam bo nie jestem pewna
mojej znajomej welony zdechły po dwóch miesiącach.Czy moją rybkę też to czeka?
a co wsypać na dno akwarium?
#18

Prosze :
Pokarmowo mało wymagające - jedzą większość podanego pokarmu suchego i mięsnego. Lubią jeśc delikatniejsze rośliny akwariowe. Pozdro Smile

...

gg 3123494

#19

Welon zje wszystko, no prawie Wink

"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki"





#20

ja swoje welonki karmie normalnym pokarmem dla rybek (np. TetraMin) i wszystko jest ok (żadnego pokarmu pod welonki nie daję). ale moje to i tak najbardziej to lubią ochotkę Wink

słyszałem jedynie, ze jak podaje się płatki to się "zapowietrzają" i taki niby problem z płatkami, ale moje rybeńki tego problemu nie mają (a daję wręcz tylko płatki)


Skocz do: