• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

240 l morszczak
#11

No i przysłał mi jakieś linki z metodami z przed 20 lat i się obraził :-)
Mikem wklej lepiej zdjęcia z akwa Twoich znajomych. A jak się nie zgadzasz z tym co piszę, to mi nie podsyłaj jakiś artykółw "lekko" przestarzałych, tylko dyskutuj merytorycznie :-)
I napisz co to jest ta skała oceaniczna :-)

więcej luzu pozdrawiam :-)
#12

Co do skały oceanicznej - podałem link do zdjęcia w poprzednim poście "ocean rock".
Linki są do forów działających dziś akwariów. nie zamierzałem się tu z nikim kłócić - bo nie o to tu chodzi. Nie lubię jednak jeśli ktoś radząc inaczej, strofuje poprzednika - ponieważ ten nie ma - to nie wie. Śledziłem rozwój twojego baniaczka na innym forum - jak i historię na tym. Nawet przypadło mi do gustu - sam jednak Przyznasz, że bardziej doświadczeni akwaryści byli zdumieni, że Twoje metody zadziałały z dzisiejszym skutkiem. Sam uczyłeś się na błędach...
Forum jest po to aby każdy mógł dorzucić swoje trzy grosze...a ja - jestem wyluzowany - na atak natomiast odpowiem atakiem.
Pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#13

Mikem nikt Cie nie atakuje. Wyraziłem tylko swoją wątpliwość, czy aby na pewno czujesz się na siłach wypowiadac w kwestiach dotyczących akwa morskiego, nie mając zadnego praktycznego doświadczenia w tej materii. Już wiem, ze czujesz się na siłach. Czy pomyślałeś jednak o tym, że ktoś szukający rady, może się zasugerowac tym co wypisujesz i wyrzucić w błoto parę zł??? Trochę mnie to przeraża, bo to moim zdaniem archaizmy. W wielu punktach widac, że niestety nie za bardzo masz pojęcie o czym piszesz (i wierz mi, nie chodzi o to, ze piszesz o czymś czego ja nie mam w moim akwa :-))) Do tego tego gdy zwracam Ci uwagę obruszasz się i atakujesz mnie personalnie, zamiast przedstawić choć jeden merytoryczny argument, lub dowód na potwierdzenie tego co piszesz.
Skoro znalazłes moje posty na nano-reef opowiedz tam o swoich pomysłach z filtrami kubełkowymi i filtrami UV podłączonymi do RO. Jest tam naprawdę wiele osób, które mozna nazwać ekspertami od morszczyzny. Poproś niech Ci powiedzą co sądzą o Twoich pomysłach - tylko uważaj możesz znów poczuć sie atakowany ;-).

Jeszcze jedna prośba na koniec. Uwagi na mój temat ślij mi na priv, bo tu zasmiecamy forum. Uwagi nt mojego akwa zamieść w wątku o moim akwa - chętnie na nie odpowiem.

Tutaj natomiast możesz mnie oświecić wyjasnieniami:
1. jak uzasadnisz sens stosowania kubełka w morskim?
2. dlaczego nie mozna dokładać żywej skały do funkcjonującego akwarium morskiego?
3. dlaczego krytyka zółż przepływowych nie jest słuszna? a same złoża nie są archaizmem sprawiającym szereg kłopotów?
4. Jaki sens ma UV podpiete do RO
No i moje ulubione pytanie:
5. Co to jest skała oceaniczna, jakie masz z nią doświadczenia i dlaczego polecasz ją jako alternatywę dla LR

pozdrawiam
Tylko proszę nie wklejaj mi tu steku linków ze starociami.
#14

Człowieku - czy Ty w ogóle czytasz co ja pisałem w postach? może masz uwagę tylko wybiórczą?!?
Aby nie zaśmiecać - nie będę komentował Twoich wywodów. Odpowiem natomiast na wypunktowane:
1. W tym poście uzasadnienie było proste. Mała ilość żywej skały - miał dokładać filtrację biologiczną.
2. Nigdy nie możesz być pewny, że nie wniesiesz jakiegoś pasażera na gapę, który wykosi Ci korale czy ryby.
3. Jest to kłopot - kubełek służący za dodatek do biologa może działać wieki bez czyszczenia. Można regulować przepływ wody powodując przejście wody przez strefę bakterii nitryfikacyjnych. Filtr nie zapycha się jak mechanik - inny wkład i siła wciągu wody.
4.Pewność zapewnienia najwyższej jakości wody.
5. Ile razy można.?!? Ocean rock - skała oceaniczna. Nie polecałem jej jako alternatywę dla żywej - tylko z racji bardzo małej ilości ww poleciłem jako bazę/podkład pod żywą.
kończę dyskusję z Tobą na ten temat - bo w pości nic to nie wnosi, zresztą tak samo jak konwersacja z Tobą. Akwarystyka jest dziedziną, która się ciągle rozwija. To co dziś uważamy za normę jutro będzie przestarzałym i niepotrzebnym. Wystarczy spojrzeć 10 lat wstecz.
Pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#15

a ja chyba się na to pokuszę bo znalazłem używane jakieś 4 mc, koles napalił się na morszczaka i rezygnuje
http://www.theaquariumsolution.com/delte...f-standard
http://www.theaquariumsolution.com/micro...hotographs
a to pelne wyposażenie
1. Deltec Turbo Skimmer TS1250 tak mi napisal własciciel ale na stronie producenta znalazlem ze to ap600 tylko specjalnie zmodyfikowany pod sumpa delteca
2. pompa Eheim 1260
3 oswietlenie 6 szt t5 2 x actynic i 3x 15000k i 1 x 20000k
powinno dzialać teraz tylko potargować sie o cene Smile


Skocz do: