• 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 45l propozycje i ocena aktualnej obsady

Nie, bez kosiarek.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.

czemu bez kosiarek? Chcialbym jeszcze jakąs rybcie do usuwania glonów, nie liczac krewetek... Co zamast kosiarek? Z kim będą w kolizje wchodzić?
hmm... a zamiast kosiarek to mógłbym dac otoski? Jesli tak to ile? Wogóle obsada będzie bezkonfliktowa?
a jeszcze zapytam się o drugą opcję przy okazji... Zamiast tych wszystkich neonów itd, mógłbym kupić jakąś parkę ładnych ryb? jeśli tak to jaką?
hmm... a zamiast kosiarek to mógłbym dac otoski? Jesli tak to ile? Wogóle obsada będzie bezkonfliktowa?
a jeszcze zapytam się o drugą opcję przy okazji... Zamiast tych wszystkich neonów itd, mógłbym kupić jakąś parkę ładnych ryb? jeśli tak to jaką?

A otoski bym mógł?
druga opcja jaką wymysliłem:
czy mógłbym:
1+2 pielęgniczka kakadu + 4 otosek + mój zbrojnik?

Witajcie wszyscy Wink. Mam nowe akwarium 45 litrów i chciałbym dobrać do niego obsadę mam tak:
ok 10- 15 kg piasku kwarcowego o gramaturze 0,8- 1,2 mm ,
termometr,
pokrywę z oświetleniem ( 1x15W ) ,
Filtr Elite Mini A- 130,
Grzałkę ( niewiem ile Wat przez przypadek zdrapałem "metkę",
Dodałem już żywe bakterie ( Bactoactix czy coś takiego )
Rośliny :
2x
ECHINODORUS BLECHERI
1x VALLISNERA SPIRALIS (NURZANIEC ŚRUBOWY)
1x Cryptocoryne wendtii
1x moczarka
10-15 x kabomba

Ryby miałem ale pooddawałem bo wracając z wakacji zauważyłem w akwarium po kupowane ryby ( każda z innego gatunku) zaczynając od skalara żółtego kończąc na Gurami mozaikowym

Zbiornik założyłem na nowo trzy tygodnie temu po starym zostały tylko rośliny.

Także jakie rybki mam wybrać do tego akwa 45 litrów ?
Myślałem o :
5 x gupik pawie oczko ( 1 samiec - 4 samice)
4x Kiryski panda
5x Krewetka red cherry
i 6x neon innesa
Myślałem także o kosiarkach ale wiem że mam za małe akwarium. Znacie może jakieś ryby które czyszczą rośliny z glonów?

Z góry dziękuję, Paweł


Ostrzeżenie:

dublowanie wątków - 10%

100% = ban

Poczytaj o podstawach akwarystyki, korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

kiryski świetnie czyszczą dno, a otoski zjadają glony ale nie chce źle doradzić więc pytaj innych czy twoje akwarium nie jest za małe na te rybki.

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

na otoski to akwarium jest za małe, trzeba pamiętać też że to ryba stadna, ja bym proponował więcej neonek 10-15, nad gupikami musisz się mocno zastanowić, gdyż będą się bardzo mnożyć

Na przyszłość używaj opcji 'Szukaj'. Tu masz temat zbiorczy:
http://www.akwaswiat.net/obsada-45l-prop...05-54.html

Z obsadą odczekaj 2 tygodnie.
Proponuję trochę bardziej oryginalną obsadę, Neony i Kiryski są typowe w takich litrażach.

20x Razbora Karłowata
xx Krewetka Red Cherry.

(21.07.2011, 18:30)Gustav napisał(a):  czemu bez kosiarek?

Bo kosiarka jest dość dużą rybką, tak 200 litrów zbiornik będzie już odpowiedni dla niej.

Jeśli chcesz coś na glony to możesz przecież wprowadzić krewetki amano. Kilka sztuk tak- do pomocy Redkom.
5 x gupik pawie oczko ( 1 samiec - 4 samice) - ok
4x Kiryski panda - no nie wiem, akwa jest dość małe...
5x Krewetka red cherry - ok, możesz na start dać 10 sztuk, szybciej się rozmnożą
6x neon innesa - proponuję na ławicę wybrać coś mniejszego: 10x bystrzyk amandy/neon simulans/razbora galaxy

lub jeśli jesteś początkujący posadź gęsto roślin, daj bojownika, kilkanaście krewetek ( redy i amano) i już będzie na czym oko zawiesić bo drobnica może ci się nie spodobać.

Od kilku lat mam akwarium. Po pewnym czasie przestałem je prowadzić i usunąłem je, bo nie miałem czasu się zajmować. Teraz mam baaaardzo dużo wolnego czasu i chcę znowu założyć akwarium. Mam zbiornik 45 litrów. W nowym akwarium chciałbym hodować TYLKO neonki czerwone lub innesa. Mam pytanie: jaka ilość neonków może wejść do mojego akwarium żeby było tak a w sam raz?


Skocz do: