• 6 Głosów - 3.83 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wszelkie pytania dotyczące identyfikacji roślin proszę zadawać w tym temacie.
#21

MaaX napisał(a):Czy ktoś mi powie co to jest za roślinka?

To jest Trichomanes javanicum, do akwarium się nie nadaje, świetnie nadaje się za to do paludarium.

96L zieleni
http://www.akwaswiat.net/-96l-roslinne-m...-4307.html

Jeśli uważasz, że mój post Ci pomógł> kliknij reputację.
Dzięki.
#22

hej jak nazywa sie ta roslinka jest popularna wiec nie bedziecie miec problemow ja jestem nowa a akwa mam dopiero od 2 miesiecy a chciala bym znac nazwy moich roslinek. jak kupowalam to mowili mi jak sie nazywaja ale juz nie pamietam Sad mam jesszcze 3 roslinki ktorych nazw nie znam
1. to jest ta trawka ma takie dlugie podluzne listki cienki ok.pol cm i dlugie
2.to tzw orzechowiec tyle pamietam z tego co mi mowil facet w zoologiku roslina wyglada nastepyjaco; ma twarda lodyge, jasno zielone liscie ktore wyrastaja obficie i maja ksztalt taki jak liscie oszecha wloskiego tylko sa jasniejsze
3.to tzw koper bo wyglada jak taki koperek tylko ma jasniejsze liscie i lodyga jest grubsza to tyle
jesli ktos mi pomoze to bardzo dziekuje !! jesli sie nie uda to trudno SmileSmile
pozostale roslinki juz znam mam jeszcze kabombe , moczarke argentynska i mech jawajski
moge zadac takie dodatkowe pytanie?? bo moja kabomba jest taka dluga ze sie wygina strasznie moge ja np uciac w polowie i rozsadzic?? czy tak nie mozna?? a jesli chodzi o moczarke to od glownych lodyg wyrastaja nowe mlode lodyzki z listkami moge je odlamac i zasadzic obok??


oczywiscie ten załacznik to nie jest moje akwa tylko wklejony jest po to aby zidentyfikowac rosline bo mam taka sama
ale sie rozpisalam z gory dziekuje za pomoc Smile


Załączone pliki Miniatury
   
#23

Ta roślinka to jakaś zwartka. Ta najbardziej przypomina Cryptocoryne wendtii green ale ręki sobie nie dam obciąć.

Co do tej niezidentyfikowanej trawy to ciężko powiedzieć bo takich traw jest masę. Napisz jeszcze jak długie są te liście bo pojęcie długie jest dość nieprecyzyjne. Może to być np jakaś Vallisneria (dł liści do ok metra i dłuższe) albo Sagittaria (dł liści od 5 do 30 cm) albo jeszcze inna roślina. Roślina nr 2 to prawdopodobnie Hygrophila stricta a 3 to pewnie Ceratopteris thalictroides.

Podałam Ci celowo nazwy po łacinie, żeby łatwo Ci było ich szukać w google i zweryfikować moje przypuszczenia.

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
#24

To spradź Vallisneria asiatica, Vallisneria torta, Vallisneria americana, Sagittaria subulata. Czy któraś jest do niej podobna?

Albo zerknij na to zdjęcie i napisz, do której jest najbardziej podobna Smile

http://www.tropica.dk/images/vallisneria...yperFP.jpg

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
#25

C to jest Vallisneria americana Smile

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl
#26

ok dziekuje Ci bardzo ! a te 2 inne roslinki to juz najwyzej wybiore sie do zoologika i zapytam ponownie i sobie zapisze Smile juz nie bede zawracac glowy Smile
#27

Co to za odmiana microsorum ?


GG 5974127
#28

czy ktos wie co to za roslinka? ta ciemniejszaWink


Załączone pliki Miniatury
   

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#29

prawie na pewno jest to cryptocoryne wendtii brown

Pisząc poprawnie wyrażasz szacunek dla użytkowników czytających Twoje posty.
#30

Co to za roślina czekam na szybka odpowiedzWink
   


Skocz do: