• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 50 l akwarium (rośliny i zwierzęta) + inne pytania Tom15055xxx
#21

Człowieku przeczytaj dokładnie co ci Kejdi napisała ... nie pisze się postów pod postem ! zaśmiecasz forum i liczę na to że długo tu nie zabawisz bo nikt się z tobą nie będzie męczył.
#22

ja polecam zamiast otosków 2-3 glonojadów syjamskich (ładne pomarańczowe ,ruchliwe i wszystko czyszczą)
#23

nataliaa napisał(a):
Flavia napisał(a):Słuchaj...

Bojownik jest rybą terytorialną, ramirezy też, więc albo one albo bojowniki. Ja muszę przyznać że mam z ramirezami bojownika i 2 samiczki... I nie jest zbyt wesoło, ale bojowników nie mam z własnej woli, także dobrze Ci radzę, wybieraj:

BOJOWNIKI lub RAMIREZY

Flavia to Ty pisałaś że to są bojowniki od Twojej koleżanki i nie weisz co z nimi zrobic, i nie chca Ci ich przyjąć do zoologicznego? może daj ogłoszenie na forum Oddam/Przyjmę/Wymienię.
Smile

Tak, tak, to te biedactwa z kuli... Nie, nie oddam ich Tongue Kupuje im własne 126l, zakochałam się w samcu Rolleyes Big Grin

[182l] Wkrótce - Bojownikowo.
[60l] Ogólne - Ramirezy ;)
[25l] Krewetkarium ~~<33
http://www.akwaswiat.net/-25l-pierwsze-k...140-3.html
#24

Tom15055xxx napisał(a):Oczywiście że ramirezy Smile
Więc mój skład to:
Neonki Czerwone x10 samce
Pielęgniczka ramireza x2 samice
Otosek x3 samce
Kirysek x1 samica

Chyba wystarczy Smile
" Powodzenia "
Jak masz zamiar sobie wybrać w sklepie 10 samców neonków? Gwarantuje Ci że ich nie rozmnożysz.
Ramirezy żyją w parach- samiec+samica
Otoski i kiryski po 5szt. bo to ryby stadne.

Zrób tak jak robiła ci Flavia i nie kombinuj tylko neonów 10 i kup 7 otosków zamiast kirysków.

Flavia napisał(a):Sory, ale podałam Ci taką obsadę:

15x Neon Czerwony
2x Ramireza
5x Otosek
5x Kirysek

27 rybek, a nie 12...

Ale chyba i tak przesadziłam z tymi rybami.

A tak w ogóle akwarium dojrzewało?

Piszę poprawnie po polsku.

Dbaj o stylistykę i ortografię.
#25

Jeśli chodzi o obsadę tego konkretnie akwarium to proponuję 5 gupików i ani ryby więcej.
Wpuszczaj je dopiero po 3 miesiącach dojrzewania akwarium (z pracującym bez przerwy sprzętem i roślinami)
Jak przeżyją pół roku w dobrej kondycji, to zastanowisz się czy coś tam jeszcze wpuszczać.
Naprawdę uważacie, że Tom15055xxx utrzyma przy życiu ramirezki, neonki i otoski ? :/
#26

Kejdi to że parę razy źle coś napisałem to nie znaczy że jestem debilem. Akwarium rusza za ok 1,5 miesiąca i rybki wpuszczę jak piszesz. Naprawdę nie jestem jeszcze aż taki głupi. A rybkę kiedyś miałem (dostałem od wujka) i rybka żyła 2 lata. Później kiedy zdechła była zima i sprzątnąłem hobby ponieważ się przeprowadzałem ;/ mam na pewno jakieś doświadczenie. A i miałem wiele innych zwierząt np. chomiki, świnkę morską. I żyły z 3lata Smile Na pewno sobie poradzę z rybkami Smile Akwaryści powinni wierzyć w nowicjuszy Smile Pozdrawiam.
#27

Tom15055xxx napisał(a):Kejdi to że parę razy źle coś napisałem to nie znaczy że jestem debilem. Akwarium rusza za ok 1,5 miesiąca i rybki wpuszczę jak piszesz. Naprawdę nie jestem jeszcze aż taki głupi. A rybkę kiedyś miałem (dostałem od wujka) i rybka żyła 2 lata. Później kiedy zdechła była zima i sprzątnąłem hobby ponieważ się przeprowadzałem ;/ mam na pewno jakieś doświadczenie. A i miałem wiele innych zwierząt np. chomiki, świnkę morską. I żyły z 3lata Smile Na pewno sobie poradzę z rybkami Smile Akwaryści powinni wierzyć w nowicjuszy Smile Pozdrawiam.
może i powinni wierzyć, ale w Twoim przypadku jest ciężko. Nie rozumiesz nawet prostej rzeczy jaką jest pisanie wszysktiego w 1 poscie, a nie post pod postem.
Doświadczenia z 1 rybką to raczej za dużego nie nabrałeś. Wink

a co do hodowli świnek morskich i chomików to... chomiki może i dożywają ok 3 lat, ale średnia długość życia świnki morskiej to 8 lat wiec raczej nie masz sie czym szczycić. Wink ale to tak jakby z innej beczki.
#28

Świnka mi zwiała miałem ją 3 lata ;/
Postaram się ze wszystkich sił.
#29

Nie wiem, czy inni się ze mną zgodzą ale mułojady są o niebo lepsze od kirysków, mam 2, w przeciwieństwie do kirysków nie jedzą tylko pokarmu dla ryb, ale połykają kamienie wysysają z nich substancje organiczne i wyrzucają otworami przed skrzelami, ułatwiają także odmulanie akwarium. Wkopując się w żwir ruszają szczątki pokarmów które wciąga filtr dzięki temu są od kirysków bardziej pożyteczne, mam jednak uwagi do ich wyglądu są długie i nie są zbyt piękne.
Kiryski miałem 2,5 roku i mi zdechły nie dzieliłem do nich wielkiej sympatii w przeciwieństwie do mułojadów, dalej będę twierdził lepiej kup sobie mułojady.
#30

Jeśli macie jakieś doświadczenie nad opieką Neonków czy Ramirezy to piszcie na moje gg: 11572064.

Jeśli chodzi o mułojady to powiem szczerze: Brzydzę się takimi rybami. Kocham rybki kolorowe i piękne. A mułojad jakoś urodą nie grzeszy Smile


Skocz do: