• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co to za glony i jak się ich pozbyć ? (krasnorosty)
#1

Witam od jakiegoś czasu zaczeło mi rosnąć w akwarium coś takiego wie może ktoś co to jest i jak to zwalczyć ?


Nazwa tematu została poprawiona.
Przenoszę do właściwego działu
Kejdi


Załączone pliki Miniatury
               
#2

nieźle zapuściłeś ten zbiornik....
jaki jest litraż i obsada? możliwe że utworzyło to się po prostu od syfu albo przekarmienia i rozkładającego się pokarmu

Sprytnie
#3

60 litrow z 10 rybek, a nie przynioslem tego na jakims kamieniu czy roslince ? bo nie karmie ich przesadnie nie ma tez syfu poza tymi wlochatymi dziwactwami ktore zaroslo juz cale awarium
#4

to nie choroba - to atak glonów. przyniosłeś je pewnie na korzeniu, korzeniu lub czymś takim. Rozrosły się do mega rozmiarów przez - niestety- twoją niedbałość. powodem może być słaba filtracja, przekarmianie, prześwietlanie itd. możesz się tego pozbyć chemicznie ale lepiej jeśli najpierw usuniesz ile zdołasz mechanicznie. Kontrolując ilość podawanego pokarmu i światła ograniczysz ich rozrost a dobra filtracja i regularne podmiany wody dokonają reszty.
pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
#5

To są sinice... Samożywne bakterie tworzące kolonie -nigdy ich nie miałem, ale najpierw spróbuj je zwalczać jak bakterie.

PS: Z tego co jeszcze pamiętam nie lubią ruchu wody, więc pewnie masz za słaby filtr...

Nie męcz ludzi, używaj opcji "szukaj"!
#6

A nie krasnorosty??
#7

Nie.. Sinice są częste w akwarium i widziałem je z 10 razy w takiej formie (no zazwyczaj były tylko na wylotach od filtrów i podłożu).

Nie męcz ludzi, używaj opcji "szukaj"!
#8

A ja bym się upierał przy krasnorostach

sinice

http://www.glony.republika.pl/fotki-sinic/sinice41.jpg


krasnorosty

http://www.glony.republika.pl/fotki-kras...rasje2.jpg
#9

Krasnorosty rzadko są w słodkowodnym, a sinice są bardzo podobne.

Nie męcz ludzi, używaj opcji "szukaj"!
#10

erykcoa napisał(a):Krasnorosty rzadko są w słodkowodnym, a sinice są bardzo podobne.

Ja bym mówił odwrotnie ... ze krasnorosty są częściej niż sinice Shy


Skocz do: