• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmiana wyglądu akwarium 25 litrów
#1

Witam. Chciałbym zmienić wygląd mojego akwa bo mi się już znudził ;].
Pojemność 25 litrów, grzałka 25 W filtr jakiś Agua Szut nie pamiętam dokładnie.
Po pierwsze to chciałbym kupić jakieś aktywne podłoże. Myślałem o takim:
http://allegro.pl/item872678862_floran_s...iltus.html
I na to jakiś drobny czarny żwirek.
Chcę mieć tam najprostrze w uprawie rośliny. Czyli wgłebka wodna, jakaś moczarka, Jezierza trawiasta , może jeszcze Rogatek sztywny.
Mam ośietlenie 25 W (zwykła żarówka)
I moje pytanie czy przy tych warunkach te rośliny będą dobrze rosły?
A i myślałem jeszcze o jakimś korzeniu.
Temperatura w akwarium : 25-26 stopni
#2

Przy zwykłej żarówce będą bardzo dobrze rosły glony.Zmień na świetlówkę.
#3

Możecie mi polecić jakąś świetlówkę? Na temat oświetlenia to nie wiem za dużo..
Jak w ogóle ją zamontować?
#4

Łukasz2506 napisał(a):Możecie mi polecić jakąś świetlówkę? Na temat oświetlenia to nie wiem za dużo..

Te akwarystyczne są po kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, zwykłe po kilka złotych.Ja mam u siebie 2 świetlówki DayLight(nie akwarystyczne) po 20W i na 135l mi to styka.Co do barwy świetlówki to zapomniałem ale popatrz na forum jakie świetlówki mają w roślinniakach, piszą zazwyczaj.
#5

kacperkrzyz napisał(a):
Łukasz2506 napisał(a):Możecie mi polecić jakąś świetlówkę? Na temat oświetlenia to nie wiem za dużo..

Te akwarystyczne są po kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, zwykłe po kilka złotych.Ja mam u siebie 2 świetlówki DayLight(nie akwarystyczne) po 20W i na 135l mi to styka.Co do barwy świetlówki to zapomniałem ale popatrz na forum jakie świetlówki mają w roślinniakach, piszą zazwyczaj.

Ok ale jak ją zamontować do tej pokrywy?
#6

A to już nie mam pojęcia, ja jak miałem akwa 25l to kupiłem sobie oprawkę meblową 8W, rośliny rosły super.(po prostu położyłem na akwa).
#7

Ze świętlówką coś wymyślę. A jeśli chodzi o podłoże? wystarczy to Floran Start?
#8

Roślin nie podałeś jakichś mocno wymagających.Wystarczy zwykły żwirek.
#9

A czy podawać wtedy jakiś nawóz?
#10

Rośliny zapewne nie wykorzystały by nawozu przy miernym oświetleniu i bez CO2 więc wykorzystały bo go glony.Ale wolałbym żeby w tej sprawie wypowiedział się ktoś inny.(oświetlenie,nawożenie)


Skocz do: