• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[54L] - my first akwa ;)
#1



Wymiary 60x30x30
Wyposażenie:
- oświetlenie 1x15W (pokrywa)
- filtracja AQUAEL FAN-1 PLUS + doraźnie UNIMAX 250 Wink
- ogrzewanie AQUAEL 150W
Obsada (tylko fauna bo flory jeszcze nie znam nazw):
- 10 neon czerwony
- 5x otosek
- ramirezki - parka
- docelowo 6x krewetki rc
- docelowo 2x ampularia
Do wyprowadzki:
- 4 gupiki
Data zalania 31.12.09

Minęło dopiero 10 dni jak zacząłem się moczyć Wink a dzisiaj zakupiłem UNIMAX'a 250 - domyślacie się po co ?

W tym może jeszcze coś pokopię i dam młodemu do pokoju.
#2

jak na 1 akwarium to całkiem całkiem Smile widać że troszkę czytałeś o tym :d a nie tak na 'wyczucie'
dosadziłbym jeszcze trochę mchu np taiwan moss i raczej to światło niestety ci nie wystarczy Sad

Sprytnie
#3

Uważaj przy krewetkach bo mi po wpuszczeniu 18 rc w tydzień zostało 10, najbardziej ścigały chyba Neonki z Ramirezką. Co do akwairum to bardzo fajne. Big Grin
#4

andy77 napisał(a):Wyposażenie:
- oświetlenie 1x15W (pokrywa)
Do pokrywy przydało by się jeszcze jedno 15W
andy77 napisał(a):- filtracja AQUAEL FAN-1 PLUS + doraźnie UNIMAX 250 Wink
Wewnętrzny wyciągnij a stosuj sam kubeł ...
andy77 napisał(a):Minęło dopiero 10 dni jak zacząłem się moczyć Wink
A to już poważna sprawa jest Wink

Co do samego zbiornika ... początki nie były zadowalające ale teraz można powiedzieć z czystym sumieniem że jest dobrze. Trawnik zrób z rośliny o nazwie Sagittaria subulata , szybko rośnie i ładnie wygląda.
Ramizerki walczą między sobą??
#5

fajne akwa, ładnie wygląda Wink
drugie 15W nie potrzebujesz, możesz dołożyć do pokrywy 8W i to wystarczy.
filtr zmień na kubełek, bo wewnętrzny zajmuje Ci cenne miejsce w takim małym akwa Big Grin
#6

ale przecież na tym zdjęciu jest jeszcze molinezja Wink
Akwa mi się podoba Smile Powodzenia w dalszym rozwoju.
#7

Zdjęcie zrobiłem 30 minut po zarybieniu.
Generalnie wszystkie ryby jeszcze poznają zbiornik i zachowują sie dość nieprzewidywalnie ale:
-otoskom przypadł do gustu korzeń po lewo - 15 minut po wpuszczeniu wszystkie go obsiadły i tak zostało Wink
-ramirezki wczoraj pływały razem a dzisiaj najdalej jak się da od siebie :/
-neonki płochliwe ale trzymają się razem

Co do trawnika to objeździłem wczoraj wszystkie sklepy i jest taka bryndza że szkoda mówić - szukam dalej.

Troszkę mnie irytuje niezadowalająca klarownośc wody ale sądzę że to sprawa niedojrzałej wody.

Molinezja i gupiki kończą się pakować.
Ale żal mi tej czarnulki - zastanawiam się czy jej nie zostawić.
- co o tym sądzicie ?
#8

a roślinki znasz nazwy?
molinezje oddaj.
#9

Mam zbiornik o takich samych rozmiarach, a jako oświetlenie mam 15w o temperaturze barwnej 4900k z Sery i ludwigia, hydrofilia, lotos, henio oraz wiele innych rośnie dobrze i przy tym są zdrowe, natomiast bacopa drobnolistna dość słabo. Z mojego doświadczenia wynika, że przy 15w nie utrzymasz cabomby (praktycznie przestanie rosnąć), ale na jej miejsce proponuję rogatka. Z piaskiem będziesz mógł mieć kłopoty (martwe strefy), więc lepiej zamienić go na żwir, albo zrobić mieszankę w proporcji 1:1 (tą drugą opcję polecam praktycznie nie zmienia wyglądu podłoża, a o dziwo spełnia swoje zadanie).

Edit: jak masz mętną wodę to daj na jakiś czas wkład węglowy.

Nie męcz ludzi, używaj opcji "szukaj"!


Skocz do: