• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112l akwa ogólne] by marcela - nowy wystrój :)
#21

Poszukuje małego korzonka, ale na razie się nie natknęłam na taki, który by mi się podobał. Jak się natknę to na pewno kupię. :p

Mam pytanie. Moja glosia coś marnieje. Czym może to być spowodowane? Dziękuję za pomoc ;p
#22

Jakie roślinki mogłabym posadzić na pierwszy plan? Bo moja glosia niestety nie rośnie w moich warunkach. Pozostałe roślinki mają się dobrze. Smile
#23

Chciałabym wymienić żwir na czarny. Ile mam kupić litrów czy kilogramów? Jaki jest dobry preparat na glony? Zwłaszcza takie nitkowate. Czy coś jeszcze powinnam wymienić przy okazji? Przy najbliższej okazji wrzucę nowe fotki Smile
#24

marcela napisał(a):Chciałabym wymienić żwir na czarny. Ile mam kupić litrów czy kilogramów?


Tyle ile chcesz ... wystarczy obliczyć


marcela napisał(a):Jaki jest dobry preparat na glony? Zwłaszcza takie nitkowate.

Ustabilizowanie zbiornika i odpowiednia pielęgnacja
#25

czyli jakbym wzięła około 12kg żwiru o granulacji 2-5mm to powinno starczyć?
#26

12kg powinno wystarczyć. Bardzo ładny tan bojuś Big Grin... Akwa również Wink
#27

Dosyłam obiecane fotki. Bardzo rozrósł się Nurzaniec, ruszyła się także Rotala. Glosia się także podniosła. Reszta roślin stanęła w rozwoju, a część pogniła niestety. No ale roślin ogólnie przybywa Smile. Na pewno jak będę zmieniać żwirek w akwarium zostawię tylko te najlepsze.


Załączone pliki Miniatury
           
#28

Jutro będę wymieniać żwir na czarny. kupiłam 14kg bazaltowego żwiru o granulacji 5-10mm. Czy te rośliny, które maja na liściach nitkowte glony muszę wyrzucić? Czy mogę przetrzymać rybki w wiadrze więcej niż 1 dzień z grzałką i filtrem? pozdrawiam :p
#29

Rybki najlepiej trzymać jak najkrócej. Wypłucz dobrze bazalt bo lubi brudzić wodę. Roślinki możesz wymoczyć w kwasku cytrynowym dla pozbycia się glonów. Lub jeśli są to łodygowce, obciąć zagloniałe części. Jeśli zdecydujesz się na moczenie w kwasku, poczytaj wcześniej o tej metodzie zanim to zrobisz.

w
#30

Oto moje akwa już po zmianach Smile Rośliny zostały poobcinane (zwłaszcza te części i liście z dużą ilością glonów). Woda została w ok 70% poprzednia i reszta odstana świeża Smile Oceniajcie Tongue


Załączone pliki Miniatury
           


Skocz do: