• 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rośliny z Allegro - Twój zestaw do oceny - tu pytaj
#1

Witam czy taki zestaw roślin:

http://allegro.pl/item860941710_zestaw_r...arium.html

Byłby dobry do mojego akwarium? Woda miękka, nawożenie CO2 i sera florena, temp. około 27-26 stopni, 60W świetlówek (jedna dla roślin różowa, druga zwykła biała). Jak na razie rosną u mnie 2 żabienice i kabomby i nie ma z nimi problemów są zdrowe (zielone i szybko rosną).

Czy transport nie uszkodzi roślinek?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Temat zbiorczy, w tym temacie pytamy o ocenę przydatności znalezionego zestawu do panujących w akwarium warunków
Przyklejam
Kejdi

Akwarium 200 litrów profil (100x40x50)
Obsada:
1x Zbrojnik niebieski
2x Kirysek
1x Bocja wspaniała
2x Barwieniec czarny (fantom czarny)
2x Skalar
#2

Jeżeli będziesz miał ponad 0,5W/litr wody to będą rosły ale to są mało wymagające rośliny to dadzą sobie radę
#3

mam ten sam zestaw....do 126L i to napewno mało jak chcesz zeby to jakos fajnie wygladalo musisz zamowic takie dwa.
i trzeba uważać na ślimaki Smile
generalnie roślinki rosną...

https://www.facebook.com/pages/From-all-...6571785133
Zapraszam na stronkę na FB i zostawienie lajka!:)
pozdrawiam
#4

Aha, to dobrze. Dzięki za odpowiedzi. W sumie nie potrzeba mi dużo tych roślin bo już trochę mam, a podobno te co tam są można rozmnożyć.
Pozdrawiam.

Akwarium 200 litrów profil (100x40x50)
Obsada:
1x Zbrojnik niebieski
2x Kirysek
1x Bocja wspaniała
2x Barwieniec czarny (fantom czarny)
2x Skalar
#5

pr0akwa napisał(a):a podobno te co tam są można rozmnożyć.

O to się już nie martw, rozmnożą się bez jakiejkolwiek pomocy od ciebie . Zaczniesz się martwić jeśli nie będziesz ich mogła wytępić- staną się plagą!!
Wtedy polecam ślimaka zabójcę-Helenka (Anentome Helena ).

Piszę poprawnie po polsku.

Dbaj o stylistykę i ortografię.
#6

Jemu chyba chodziło o rośliny Rolleyes
#7

Witam Serdecznie Chciałbym zapytać czy taki zestaw bedzie odpowiedni dla 63Litrowego Zbiornika wyposarzonego w 15W Swietlówke http://allegro.pl/zestaw-roslin-dla-pocz...14400.html Dziękuje za Odpowiedzi. Pozdrawiam Rafał.

Tematy zostały połączone
Kejdi
#8

Moim zdaniem na taki litraz i niektore z tych roslin to za malo swiatla. Ja posiadam akwa 25l o wysokosci 25 cm i mam takie oswietlenie a teraz planuje przebudowe pokrywy co zwiazane jest ze zmiana oswietlenia Smile
#9

Nie kupuj raczej zestawów. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia... Rośliny przychodzą w kiepskim stanie, jest ich mało, zdarzają się dziurawe, zaślimaczone. Nie kupowałem od tego sprzedawcy więc niewiem w jakich warunkach on trzyma rośliny, ale kiedyś się na takim zestawie przejechałem. I z tego co wiem, nie tylko ja...
Kup lepiej więcej roślin, z jednego gatunku...
Druga sprawa - światełka rzeczywiście nie masz za dużo...
#10

Niestety nie mam możliwosci kupna w sklepie ponieważ najbliższy sklep dobrze wyposażony w rośliny mam ze 50 km stąd.. Może Polecacie jakiegoś dobrego sprzedawce?: ) Może na Forum jest ktoś kto mógłby Przyszykować takowy zestaw? Oczywiscie co do ceny byśmy sie dogadaliSmile Pozdrawiam Rafał.


Skocz do: