• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielegnica pawiooka i inne - porady w hodowli :)
#1
Smile 

Witam
Od paru lat hoduje ryby akwariowe do tej pory był to głównie mieczyki molinezje gupiki okazjonalnie skalary gurami po dnie plywaly kiryski mułojady, sumy amerykańskie glonojady jednak od jakiegos roku straciłem zapał mniej sie opiekowałem akwarium ryby zamiast rozmnażać sie jak głupie Big Grin padały jedna po drugiej z tego powodu zmieniłem sobie akwarium z ok 140 l na mniejsze które było przeznaczone na narybek (w dobrych czasach było tego trocheTongue) o wymiarach 50x30x30 i tak jakiś czas trzymałem w tym mnieszym akwarium pare mieczykow gupikow kiryski glonojady i suma amerykanskiego , jednak ostatnio zostałem odarzony 3 pielegnicami pawiookimi i 3 akarami w tym czasie padly juz ostatnie dwa mieczyki teraz zostały tylko te pielegnicowate plus denne i tu pojawia sie pytanie ile moge trzymac je w swoim mniejszym akwarium czy wystarczy jak na wiosne przesniose je do dużego jak podrosna ?
i czy wogóle to niby "duże" akwarium wystarczy jak one podrosna ?
Z tego co czytałem 6 rybek w takim malym zbiorniku (140l) to za duzo ...
Nie zajmowałem sie jeszcze takimi gatunkami ryb stad te wątpliwośći...

PS
Czym oprocz suchego pokarmu i mrożonego mozna je karmić przez zime ? bo w lato napewno podrzucać im bede glisty Tongue
Za starych czasow jak Tata albo brat tez sie bawili w akwarystyke to oni tez żółtko rybą dawali ale to chyba bedzie brudzić wode prawda ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i przepraszam za składnie i ortografie Tongue

Pozdrawiam Mateusz

http://i329.photobucket.com/albums/l371/...ie1126.jpg to te pielegnice i widac jedna akare, takie zdjecie pogladowe, woda dziwnie zielona wyszla pewnie ze telefonem robione Smile
#2

Pawiooka jedna nie może się cisnąć w 140l, proponuję wszystkie je oddać i kupić mniejsze ryby bo żadna z nich się nie nadaje do 140l.
#3

a dlaczego od razu oddawać Smile zawsze możesz kupić większe akwa ale licz się z tym że do mniejszego jak 600l nie ma co startować wiedz że masz 6 ogromnych ryb które rosną do 35 cm. Moja rada jest taka żeby już się zacząć rozglądać za dużym akwa, pawiookie rosną niezwykle szybko i do wiosny to by już skarłowaciały w tym akwa. Tak więc już mniej więcej wiesz co robić Smile

żółtko podaje się narybkowi nie dorosłym rybą Wink sa specjalne pokarmy dla pawiookich w sklepach.

P.S był bym zapomniał jeżeli chcesz mieć te pawiookie to oddaj resztę ryb jakie masz bo nie będą żyły w zgodzie, ewentualnie gibicepsa możesz kupić do pawiookich ale to dopiero jak się zaopatrzysz w odpowiednie akwa. I koniecznie dużo czytaj o pawiookich.

Ludzie udzielajcie pomocy tak żeby innych do akwarystyki przekonać i jej nauczyć a nie tak żeby, od niej odstraszyć.
#4

ani akary ani pawiookie nie nadają się do takiego akwarium
poczytaj trochę o pawiookich to się "przestraszysz" :p
tylko kilka info o nich : w warunkach naturalnych rosną do 45 cm ( w akwa mniej ale niewiele)
- współczynnik agresywności za A.Sieniawskim 4 ( w 4-stopniowej skali )
- trudne dobranie w pary ze względu na agresję
- warunki hodowlane - akwarium monogamiczne - ok 250-300 litrów na rybę...a masz 3 sztuki....
nie straszę Cię ale to naprawdę trudne ryby a patrząc na to że do tej pory miałeś gupiki i molki to naprawdę arcytrudne zadanie

240 L były księżniczki...stoi puste
720 L. stoi i czeka....chyba na dużą Tanganikę......
akwa uruchomione zostaną jak kupię agregat prądotwórczy;p
#5

zobaczymy na nowy rok narazie są raczej przyjazne Big Grin
Chodzą za mną i reaguja jak wejde do pokoju.
Jak dostaja pokarm sie dzikie robią troche. Narazie nie ma z nimi problemów ...
A są rózne odmiany pawiookich ? bo z tego co ogladalem kilka galerii to niektore naprawde róznia sie kolorystycznie ...
#6

kolorkie m się tylko różnią Smile

a tak mówiąc już na serio musisz natychmiast zacząć działać bo do wiosny to one tak urosną że jest 80% szans że w 3 sztuki najzwyczajniej rozbiją ci akwarium i jeszcze więcej na nich stracisz jak teraz oddając je.

Ludzie udzielajcie pomocy tak żeby innych do akwarystyki przekonać i jej nauczyć a nie tak żeby, od niej odstraszyć.
#7

jaką mają wielkość???
po nowym roku bede miał 375l to może kupie jak będą miały 5-10cmSmile
#8

teraz kolo 5-6 cm ale raczej sie ich nie pozbędę Smile
#9

ale musisz akwa większe kupić. pewnie teraz się śmiejesz - tak na pewno ryby mi akwa rozbiją.
ale zobaczysz jak urosną trochę będą się tłukły o terytorium i pewnego dnia lub nocy będziesz miał nie planowaną kąpiel.

Ludzie udzielajcie pomocy tak żeby innych do akwarystyki przekonać i jej nauczyć a nie tak żeby, od niej odstraszyć.
#10

albo jak radzą inni kup większe akwa albo się ich pozbądzSmile


Skocz do: