• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada akwa 200l (towarzyskie)
#11

Aha - teraz rozumiem.
W zwiazku z tym ze jest to moje pierwsze akwarium - jest to typowe akwa. towarzyskie ktore nie za wiele ma wspolnego z odwzorowaniem warunkow i obsady ryb z danego regionu. W tym przypadku dobor polega na zasadzie "O ta mi sie podoba i spelniam warunki (temp itd)"
Ale mimo wszystko chcialem poznac zdanie innych osob "z branzy"- czy taki dobor jest wlasciwy, czy nie jest za duzo ryb itp. Z tego co czytam na forum - kolejne akwa napewno bedzie juz biot. ale nie wiem jeszcze, ktorego regionu :]
#12

Jeżeli chcesz Bocje to Wspaniałe oczywiście odpadają to "kolosy" wymagają zbiorników przynajmniej 600-700l dla stada. Możesz umieścić z powodzeniem u siebie Bocje Pręgowane w ilości 6/8 szt. Do tego np. Razbory x30 szt i np. Harem Gurami 1+3
#13

Mala aktualizacja, obecnie jest :

25 neonkow czerwonych (moze dokupie 10)
2 skalary - mlode (mysle zeby dokupic jeszcze ze 3-4 tak zeby zrobily sie jakies parki a reszte oddac w dobre rece - sobie zostawilbym 2 badz 4)
3 molinezje zaglopletwe. (samiec + 2 samice)
6 molinezji black
3 zbrojniki
2 pielegnice kakadu (musze dokupic jeszcze 1 samiczke)
5 bocji wspanialych (tak, wiem ze bede musial je oddac jak podrosna - pewnie zamienie na kiryski)
4 mieczyki (samiec + 3 samice)
4 krewetki amano

Bojownik + 2 samice chcialbym oddac - musze napisac posta na forum, moze ktos przygarnie.
Taki sam los spotka pewnie jedna z samic mieczyka ktora ewidentnie odstaje od reszty grupy.

Chcialbym dokupic :
6 otoskow
6 brzanek zielonych - ale tu mam watpliwosci ze wzgledu na skalary. Czytalem ze nie wskazane jest trzymanie tych gatunkow razem, ale widze tez glosy ze to nie jest regula i nie zawsze sie tak dzieje - ogolnie jest to dosc ryzykowny temat i musze nad tym pomyslec.

O przerybienie zyworodkami sie nie martwie, mam oddzielne akwa na narybek ( http://www.akwaswiat.net/-25-l-krewetkar...051-3.html ) ktory pozniej oddam, a jesli ta zabawa mi sie znudzi to po prostu bede trzymal w glownym i wtedy selekcja naturalna zalatwi sprawe Wink

Czy ilosciowo wersja koncowa obsady nie bedzie oznaczala za duzego scisku w akwa? (nie biore pod uwage narybku)


Skocz do: