• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co powinnam zmienic w swojej obsadzie? 112 l (generalnie totalny mix)
#21

W tym akwa jak napisał już wcześniej Krolik możesz mieć tylko jeden gatunek pielęgniczek czyli albo kakadu albo ramireza.

Pesymista to człowiek, który z dwojga złego wybiera obydwa.
#22

tak wyglądało troche wcześniej wiem ze mam malo roślin ale jakoś mi wszystkie zdychają tylko te jakoś rosną. aha no i jeszcze był by korzeń ale po ostatniej przygodzie z korzeniem to jakoś się boje wkładac tego do akwarium.aha a tak wogóle to jeżeli bym wygotowała korzeń z orzecha wloskiego to by się nadawał?
a czemu nie mogą być 2 gatunki pielęgniczek?

Posty zostały połączone, nie piszemy posta pod postem, korzystaj proszę z opcji EDYTUJ - Kejdi


Załączone pliki Miniatury
   
#23

nie wiem czemu nie mogą być Tongue mój kumpel w 112L ma dwa gatunki i jakoś nic się nie dzieje Wink
#24

e to ja już od tego wszystkiego glupieje, sama juz nie wiem :/
#25

Kakadu mogą być agresywne w stosunku do ramirez szczególnie w okresie tarła. Poza tym i kakadu i ramirezy to ryby terytorialne zajmujące tę samą część akwa. Akwa 112l ma za małą powierzchnię dna abyś mógł hodować oba gatunki.

Pesymista to człowiek, który z dwojga złego wybiera obydwa.
#26

i ze względu na to ze jakoś nie moge roślinek wychodowac to zdecydowalam sie na pielegnice bo one nie wymagaja chyba az tylu roslin ..... a ten korzen moze być czy nie?
a te barwianki mogą być? a zamiast tychkakady to czym mozna to zastąpić?
tak wygląda ten korzeń i to orzech włoski nada się?

Posty zostały połączone, nie piszemy posta pod postem, korzystaj proszę z opcji EDYTUJ - Kejdi


Załączone pliki Miniatury
   
#27

Co do Barwniaków to nigdy tych ryb nie hodowałem ani nigdy ich nie widziałem w żadnym akwa towarzyskim więc Ci nie powiem. Co do korzenia to nie wystarczy go wygotować raz i po sprawie. Niektóre korzenie trzeba preparować nawet kilka miesięcy w solance. Ja na twoim miejscu kupiłbym już spreparowany korzeń w sklepie akwarystycznym. Będziesz miał pewność że nie zrobi Ci żadnej niespodzianki.

Edit: Nie pisz posta pod postem. Używaj edycji

Pesymista to człowiek, który z dwojga złego wybiera obydwa.
#28

ororyn napisał(a):mam zbiornik 112 l (w planach mam zakup 200 L)
temperatura 26 stopni, fan filter 3, 4 żywe rosliny
2 pielęgnice pawiookie
4 pielęgnice ramireza
para zbrojników
para gurami
bocja
opaczek
6 kirysków
Dramat...
Przede wszystkim masz 112 l jak na razie. 200 l to dopiero plany, jak będzie większe akwarium to będziesz się zastanawiał. Na razie kompletujemy obsadę na 112 l.
Do oddania : wszystkie pawiookie, gurami, opaczek, bocja - bez dyskusji, jak najszybciej.
Nie zasłaniaj się, że coś Ci się bardzo podoba albo się przywiązałeś.

Jeśli ramirezy to 2 pary, to zostaw (ewentualnie, bo lepsza na 112 l byłaby 1 para) albo wymień jedną parę na inne małe pielęgniczki
Poczytaj o wymaganiach i rozmiarach ryb które posiadasz i nad którymi się zastanawiasz.

Twoja obsada z tego co masz może wyglądać tak :
4 pielęgniczki ramireza
para zbrojników (jeśli to zbrojniki niebieskie, jeśli większe, to do oddania.)
6 kirysków (jednego gatunku)
Jak uporasz się z oddawaniem ryb i z roślinami, to możesz zastanowić się nad wpuszczeniem do tego akwarium jednego małego gatunku ryby ławicowej, np neon, miedzik, razboraka.

Zobacz :
http://www.akwaswiat.net/jak-samodzielni...13129.html
spodek0525 pisze głupoty, więc nawet nie zastanawiaj się nad jego pomysłami.
ororyn napisał(a):planuje dokupić parke pyszczaków zebry i nadymke ,i chyba musze pozbyc się tej bocji i gurami. chce chodować pielęgnice i pyszczaki i proszę o jakieś rady
aha i ewętualnie podobaja mi sie brzanki sumarzyjskie
NIE.

ororyn napisał(a):wiem ze mam malo roślin ale jakoś mi wszystkie zdychają tylko te jakoś rosną. aha no i jeszcze był by korzeń ale po ostatniej przygodzie z korzeniem to jakoś się boje wkładac tego do akwarium.aha a tak wogóle to jeżeli bym wygotowała korzeń z orzecha wloskiego to by się nadawał?
Oddaj ryby które są za duże i skup się najpierw na roślinach :
http://www.akwaswiat.net/niewymagajace-r...-8391.html
Poczytaj o ich wymaganiach i pielęgnacji.
Odpuść ten korzeń.


Skocz do: