• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akwarium Morza Północnego
#1

Jestem zwolennikiem traktowania akwariów morskich nie jako miejsc o maksymalnej pstrokaciźnie, w których gromadzi się zwierzęta i rośliny w z dowolnych zupełnie miejsc świata, byle by były jak najbardziej kolorowe, lecz odtwarzania fauny poszczególnych regionów świata.

W związku z tym wpadłem na pomysł stworzenia akwarium Morza Północnego - najbliższego nam morza pełnosłonego. Można powiedzieć, że to prawie Polska, bo Hamburg przez bardzo krótki okres należał formalnie do SłowianSmile.

Mam więc pytanie: czy będzie to zgodne z prawem, jak się po prostu pojedzie do Niemiec lub Danii, nazbiera tamtejszych zwierząt, i przywiezie do kraju?

Jeśli jesteście zainteresowani, mogę zrobić spis potencjalnych gatunków do takiego akwarium.
#2

myślę że nie będzie żadnego problemu pod warunkiem, że zwierzęta które chcesz przywieźć nie są pod ochroną

W linku masz blog Norwega który ma zbiornik ze zwierzętami znalezionymi na plaży

http://www.jonolavsakvarium.com/blog/index.html

Pozdrawiam Radek :)
#3

kulus12 napisał(a):myślę że nie będzie żadnego problemu pod warunkiem, że zwierzęta które chcesz przywieźć nie są pod ochroną

W linku masz blog Norwega który ma zbiornik ze zwierzętami znalezionymi na plaży

http://www.jonolavsakvarium.com/blog/index.html
Ze zbiorem to istotnie nie problem, ale czy nie są wymagane jakieś dokumenty na przewóz? I czy po polskiej stronie nie każą mi czekać na takowe miesiącami?
Akwarium tego Norwega istotnie prima - podwodny ogródSmile. Tylko te duże brunatnice się jakby nie mieszczą - akwarium wygląda jak w czasie odpływu. Żyją zresztą w Morzu Północnym takie brunatnice, które z nie zmieściłyby się z całą pewnością - np. taka spiralna taśma (nazwy nie znam), szerokości przynajmniej 20 cm, a długości przynajmniej paru m.


Skocz do: