• 3 Głosów - 2.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie rybki można trzymać z krewetkami ???

Glonojadów do tak małego akwa nie kupuj, jeżeli to będzie 30 l to daj do niego tylko bojka, krewetki i ślimaki. Krewetek na początek 15 20 bo kilka może paść przy wpuszczeniu do akwa.

Nie kupuj zestawów co najwyżej akwa plus pokrywa, filtr i grzałkę osobno, najlepiej filtr kaskadowy żeby miejsca nie zajmował w akwarium.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

A może 3/4 ornatusy?

A o jakie ornatusy Ci chodzi? Może podaj konkretną nazwę.

mogę trzymać red cherry z danio ?
akwa 40l

Na danio za małe akwa.

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

Ah, od dawna choruję na krewetki. Nastawiam się na RC ze względu na łatwość hodowli. Chciałam trzymać je w akwarium ( 120l ) z rybkami, miałam nawet jedno podejście ale niestety ( tu oczywiście 100% mojej winy ) okazało się, że źle przygotowałam akwa - za mało roślin,kryjówek i 4 z 5 krewetek zostały unicestwione przez bojownika.
Teraz gdy akwarium jest już zaopatrzone w liczne kryjówki ( grotki, posadzone mchy, rurki itd ) dorobiłam się tylu rybek, że zaczynam odchodzić od pomysłu łączenia ich z krewetkami ( bojownik, molinezje, neonki, platynki, danio... ) bo nawet jeśli by przeżyły to pewnie po za świadomością, że mam je w akwarium nie mogła bym się nacieszyć ich widokiem.
Więc zaczynam kombinować nad drugim zbiorniczkiem ( najchętniej kostką ) który postawię na biurku,ale pytanie... jaki najmniejszy litraż do jakiej ilości krewetek?

im mniejszy tym gorszy... osobiscie ponizej 20l bym nie schodzil...

Ok, oczywiście najchętniej postawiła bym jakiś duży zbrojnik no ale mam ograniczenia ( finansowe, powierzchniowe... ), będę polowała na jakąś tanią kostkę, tak koło 30l.
Dla krewetek lepsze niższe a szersze akwarium czy może być wyższe a powiedzmy z wysoko rozplanowanymi korzeniami itd?
W zbiorniku ok 30l z krewetkami mogę trzymać coś jeszcze? Albo mogę wykorzystać krewetkarium sporadycznie jako kotnik?

Dla krewetek ważne, żeby miały mchy, kryjówki, korzenie, a czy w akwa szerszym czy wyższym to już im nie robi różnicy. Tobie będzie łatwiej ustawić kompozycję w szerszym niż wyższym akwa.

Tam gdzie masz krewetki, mogą być młode rybki (zaraz po urodzeniu/wykluciu), ale gdy podrosną lepiej je przenieść do ogólnego zbiornika.

Dziękuje za pomoc. Jeszcze jedno pytanko. Chodzi mi o przybliżoną ilość krewetek na pojemność akwarium, dajmy na to - ile krewetek na litr wody?


Skocz do: