• 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobór obsady do zbiornika 240-250L

Witam,

Planuję pierwsze akwarium, litraż 240 o długości 120 cm.
Czy taka obsada ma sens?

Danio malabarski, 10 sztuk
Brzanka różowa, 10 sztuk
Otosek, 8 sztuk
Kirysek panda, 8 sztuk
Kirysek albinos, 6 sztuk

Z góry dziękuję

Generalnie nie mieszamy kontynentów, może mniejsze gatunki bocji zamiast kirysków?

200 L Ameryka Poludniowa

28 l Krewetki

"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

Problem polega na tym, że na kiryskach zależy mi najbardziej.

Może inne do toni i przytaflowe? Czytam i czytam ale ciągle jest to czarna magia.

Zależy mi na rybach małych i średnich by móc pomieścić więcej gatunków. Wśród tych, które najchętniej bym obsadził są: razbora klinowa lub neonki lub brzanka różowa lub żałobniczka. Może para lub harem spokojnych gurami? Jeśli nadal mieszam to z niewiedzy.

Dziękuję.

Chciałbym się przywitać po latach.
Na forum ostatni raz byłem w 2009 roku. Posiadałem dwa zbiorniki 70 i 120 litrów z obsadami typowymi dla podstawowego akwarysty (gupiki, mieczyki, neonki, zbrojniki niebieskie, kiryski i wiele innych, które przez kilkanaście lat przewinęły się przez moje akwa). Od tego czasu miałem przerwę w akwarystyce. Teraz postanowiłem wrócić do tego pięknego Hobby.
Plan jest taki:
Zbiornik 250 litrów 100x50x50 z belką oświetleniową zamiast pokrywy. Pozostały sprzęt zostanie dobrany po ustaleniu obsady jaka będzie miała zagościć w baniaku.
Chciałbym by obsadą nie był jak poprzednio bałagan a raczej dwa góra trzy gatunki, które nie będą dla siebie agresywne, nie będą męczyły się w takim zbiorniku i nie będą skłonne do wyskakiwania (belka).... Roślinność nie za wielka ale w pełni dobrana do gatunku ryb.
Akwarium będzie stało w dużym przestronnym pomieszczeniu z dobrym oświetleniem dziennym.
Poproszę o ewentualne propozycje obsady i o dobre i cenne mające wartość porady.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

In response to the man talking about weight loss tips for teenage girl at home in hindi, weight loss calculator, where can i purchase saxenda, knowledge base software free download, hemp seed oil in nepali language, weight loss tablets uk boots, I highly recommend this best SMB knowledgebase link or simple ways to start losing weight, weight loss medication from gp australia, building a knowledge base in confluence, weight loss calculator kg australia, weight loss calculator stone, weight loss shots cost, as well as this recommended weight loss url as well as how effective are weight loss injections, hemp seed oil for dogs australia, what do weight loss injections do, weight loss shakes uk reviews, best cbd oil canada reddit 2021, inforapid knowledgebase builder templates, and don't forget this recommended hemp products info which is also great. Also have a look at this new hemp products forum on top of indian hemp oil for skin, hemp clothing for sale, weight loss injections clinic near me, weight loss protein shakes uk, weight loss diet reddit, weight loss calculator kg percentage, and don't forget this updated hemp products details on top of new weight loss medication nhs, xerox company value, is growing hemp legal in india, unhealthy weight loss tips reddit, weight loss clinic near me now, weight loss calorie calculator free, and don't forget awesome weight loss blog which is also worth a look. I also suggest this great weight loss link on top of weight loss injections cost in india, hemp store uk, weight loss pills uk 2021, weight loss pills as seen on dragons den, weight loss surgery cost ireland, hemp clothing wholesale europe, alongside all this high rated hemp products forum and don't forget weight loss surgery options melbourne, what is knowledge base software, weight.loss surgery options, can you make your own weight loss shakes, is hemp legal in nigeria, weight loss tablets from gp australia, not to mention great weight loss site which is also great. Finally, have a look at this excellent SMB knowledgebase info for good measure. Check more Excellent Business Reading List Info 8f315e4


Skocz do: