• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobór oświetlenia 425 L.
#1

Witam serdecznie Mam pytanko odnośnie doboru ilości oświetlenia dla zbiornika 170x50x50 myślę o dwóch belkach T5 80 W o długości 145 cm i nie wiem czy to wystarczy czy dołożyć jeszcze jedną. Jak na razie nie zamierzam hodować roślin. Aha tylko czy jak zakupię podwójną belkę to czy statecznik w przyszłości obsłuży mi tę trzecią belkę czy od razu trzeba się konkretnie zdecydować i kupić statecznik pod trzy i czy w ogóle takie występują.
#2

3dyszki napisał(a):Witam serdecznie Mam pytanko odnośnie doboru ilości oświetlenia dla zbiornika 170x50x50 myślę o dwóch belkach T5 80 W o długości 145 cm i niewiem czy to wystarczy czy dołożyć jeszcze jedną. Jak narazie nie zamierzam hodować roślin. Aha tylko czy jak zakupię podwójną belkę to czy statecznik w przyszłości obsłuży mi tę trzecią belkę czy odrazu trzeba się konkretnie zdecydować i kupić statecznik pod trzy i czy wogóle takie występują.
Jeżeli to ma być Malawi to daruj sobie 2x80W i zamiast tego daj np. 4x18W. Większe możliwości w doborze świetlówek.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#3

Generalnie oświetlenie nie ma większego znaczenia. 2x80W to 0.38W/l więc powiedziałbym że jak na Malawi to nawet za dużo. Celuj tak w 0.2-0.3.


Skocz do: