• 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Idiotyzm i głupota sklepów zoologicznych (a właściwie ich klientów)
#11

a ja ostatnio jak byłem w zoologicznym zauważyłem pyszczaka żółtego i z ciekawości zacząłem się pytać o niego...i tak na razie mam za małe akwa.

sprzedawca powiedział że to są bardzo bardzo spokojne ryby które mogę trzymać w 60l. samiec jest jaśniejszy i mniejszy i w ogóle cudo nie ryba.


Cytat:Pyszczak Żółty (Psudotropheus tropheops)
Ryba niezwykle agresywna, nie tylko wobec przedstawicieli własnego gatunku, ale także innych ryb. Samce zajmują swoje terytoria. Z jednym samcem należy trzymać kilka samic. Samiec jest większy, bardziej kolorowy, a na płetwie odbytowej posiada plamki imitujące ziarna ikry. Istnieją różne odmiany barwne tego gatunku.
Rozmnażanie
Typowa ryba przetrzymująca ikrę w pysku. Samica składa około 40. jaj. Po wypuszczeniu potomstwa, samica opiekuje się nim tylko przez krótki czas.
Urządzenie akwarium
Akwarium odtwarzające warunki jeziora Malawi, z kamieniami i pewną liczbą roślin ułatwiających rybom dokonanie podziału terytorium.Akwarium powinno mieć co najmniej 100cm dł.
[/quote]
#12

lol ale ziom z sprzedawcy

Nie chcę płacić za nic
Wolę kraść
Nie chcę piąć się w górę
Wolę spaść
Nie chcę o nic prosić
Wolę żądać
Na nikogo, na nikogo
Nie chcę się ozglądać

Chcę być nielegalny

Piszę poprawnie po polsku.
#13

lol!! Dobrze że u nas są TROCHE lepsi Smile Pewnie chciał ci je wcisnąć bo niemógł ich sprzedać

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#14

to ty jeszcze nie spotkałeś "tej nowej" u Maraszka

Nie chcę płacić za nic
Wolę kraść
Nie chcę piąć się w górę
Wolę spaść
Nie chcę o nic prosić
Wolę żądać
Na nikogo, na nikogo
Nie chcę się ozglądać

Chcę być nielegalny

Piszę poprawnie po polsku.
#15

j-dzień dobry
s-dzień dobry
j-czy ma pani może kardynałki
s-co to jest?
j-rybki,dowidzenia
W dodatku bylem w 6 sklepach i nigdzie nie mieli tych rybek
Porażka!!!!!!!!!!!!1
#16

kupiłem 3 skalary przedwczoraj juz zaden nie żyje ,wszystkie były chore zapewniali mnie że są w 100% zdrowe liczy sie tylko żeby sprzedać nie ważne co ale sprzedać .<zły>
#17

ryba33 napisał(a):kupiłem 3 skalary przedwczoraj juz zaden nie żyje ,wszystkie były chore zapewniali mnie że są w 100% zdrowe liczy sie tylko żeby sprzedać nie ważne co ale sprzedać .<zły>

NormalkaBig Grin

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#18

dlatego lepsze są hodowle Big Grin

Nie chcę płacić za nic
Wolę kraść
Nie chcę piąć się w górę
Wolę spaść
Nie chcę o nic prosić
Wolę żądać
Na nikogo, na nikogo
Nie chcę się ozglądać

Chcę być nielegalny

Piszę poprawnie po polsku.
#19

CzikO napisał(a):Pamietam jak zakladalem moje pierwsze akwa to z impulsu bo spodobaly mi sie brzanki rekinie i sumy rekinie w zoologiku Big Grin kupilem akwa 42l profil z pokrywa. Po wlaniu wody i wystrojeniu akwa polecialem do sklepu po rybki Smile Zapytalem sie sprzedawcy czy moge te dwa gatunki czymac w takim akwa - odpowiedziala ze owszem dlaczego nie. Jak okazalo sie potem owe rybcie male i wspaniale sie prezentujace potrzebuja mega baniaka o ogromnej przestrzeni do plywania a tak tylko sie stresowaly i zabijaly o szyby jedna po drugiej :/. Nie radze sluchac sprzedawcow - nic nie pomoga a jeszcze pogorsza sprawe.

Ale zależy jakich, ja mam sprawdzony zoologik i tam pani naprawdę się zna.
#20

Wiesz, to pewnie był szeryf sklepu;P Ja kiedyś zapytałem szefa sklepu co to za rybka a on tak patrzy na naklejki czyta wszystkie po kolei myśli, myśli i mówi jakąś pierwszą lepszą nazwę. Wiedziałem co to za rybka ale chciałem się upewnić.Big Grin
Albo spytałem go jak się rozróżnia płeć u sumatrzańskich, stwierdził że tylko doświadczony akwarysta to zrozumie, po przyjściu ze sklepu przeczytalem 2 zdania na forum i już wiedziałem że samce mają zaczerwienione "dziobki"

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!


Skocz do: