• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

dodam od siebie, że mam krewetki, swego czasu miałam 5 prętników karłowatych, teraz mam 3 i żaden nigdy nie zjadł krewetki, przyglądały się, ale nic poza tym Smile Dobrze najpierw wpuścić krewecie żeby poznały dobrze akwa a potem ryby.

tylko niektóre moje szkła
30l Krab
45l
112l ŻÓŁW
Mój YOU TUBE

O właśnie, asz32 ma taki układ i wie co pisze. Więc prętniki nadają się do krewetek.

Ok, moja obsada na dzisiaj to
Krewetka orange 5/6x (nie zależy mi już na nich bo to nierozmnażający się gatunek w słodkiej wodzie więc po co je mam mieć?)
Pielęgniczka ramireza 1+1
Gupik 3+5 (Tata baaardzo chce narybek w akwarium więc gupiki mam Smile )
Neon Inessa (11sztuk)
Promienniczka Wernera (Tęczanka Wernera) 20x (10samców 10samic)

Mogę dodać prętniki 1/3-4 lub inną labiryntową (jak tak to jaką) czy nie? zależy mi na tym aby ramirezy odchowały narybek...

EDIT:


Zastanawiam się nad taką obsadą:
Gupik 2+2
Pielęgniczka Ramireza 1+1
Tęczanka Wernera 20x
Neon inessa 11x
Pielęgniczka Kakadu 1+3/4
Prętnik Karłowaty/Trójbarwny / Gurami Mozaikowy 1+3
Zbrojnik Niebieski 1+1/Kiryski 6x

Jak sądzicie, dałoby rade?

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Witam,
pisałam już w dziale 50-90l, ale nastapiła zmiana planów - z planowanego akwarium 70l jednak przerzucę się na 150l bo zdarzyła się mi ładna okazja Big Grin

Tak więc zakładam wkrótce akwarium 150l brutto, pewnie po dodanieu żwirku itp będzie około 140l i pytanie tutaj o obsadę. Ogólnie zakładam większe akwarium by dać swoim obecnym rybom lepsze warunki.

Obecna posiadana obsada:
2x Guramin złoty
10x zwinnik jarzeniec
1x samiczka bojownika
5x krewetka amano

Myślę o dorzuceniu czegoś podobnego do otosków na wyjadanie ewentualnych glonów, jednak nie wiem jakie ryby tego typu byłyby najlepsze do planowanego akwarium - jakieś pomysły? Dodam, że kirysków nie chcę, nie lubię za bardzo tych ryb. A same otoski nie wiem czy się nadadzą do twardej wody z jaką musze się meczyć w akwarium.

Może dorzucić z 5 zwinników?
Plus pewnie dojdzie jeszcze jedna/dwie samiczki bojownika. Myślę także nad dorzuceniem jeszcze jednego guramina aby stworzyc harem. Obecnie mam 2 samiczki więc co powiedzie na dorzucenie samca?

Czyli planowana obsada:
3x guramin złoty
12/15 x zwinnik jarzeniec
2/3 samiczki bojownika
5x krewetka amano

Ewentualnie jakieś otoski lub Pitbull Pleco.

Akwarium w planach ma mieć dużo roślin.

Dzięki z góry za porady i pozdrawiam Smile

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik

No widzę, że się koleżanka postarała o większe akwarium, gratulujęSmile

Wszystko ładnie pięknie, ale Gurami mimo wszystko są do oddania. To naprawdę za duże ryby do zbiornika nawet takiego jaki sobie upatrzyłaś. Poza tym przeczuwam, że terytorialne labirynty mogą się między sobą spierać o miejsce w zbiorniku. Oddaj wszystkie gurami, utwórz harem bojowników i nie będzie żadnych problemów. Na twardą wodę polecam szyszki olchy i liście (dębu, buku, olchy), ryby które masz lubią miękką wodę dlatego warto coś w tym kierunku zrobić. Moja propozycja:

25x zwinnik jarzeniec
3-4x bojownik (samice lub harem)
6-8x otosek przyujściowy
xx krewetki amano
6x piskorek sumatrzański

Gurami zaadoptowałam od kogoś kto chciał je spuścić w kanały i wzięłam za nie odpowiedzialność. Szukałam dla nich domu, jednak w sklepie wrzucą je do 30l z dwudziestoma innymi rybami, a ktokolwiek się zgłaszał by je wziąć miał akwarium mniejsze niż 50l. Fakt faktem, obecnie trzymam je w 35l i okropnie się z tym czuję, stąd też zmiana akwarium. Nie mam raczej co innego z nimi zrobić, aby było im lepiej. Chwilowo mają około 5-6cm, a za poł roku przeprowadzam się do większego mieszkania i wtedy plany są na o wiele większe akwarium więc myślę, że nie będzie dużym grzechem trzymanie ich w 150l. Myślałam, że ewentualnie kupno samca będzie mieć jakiś sens ale widzę, że raczej nie.

Otosek lubi bardzo miękką wodę i niskie PH, dlatego wątpię aby miał dobrze u mnie. To samo piskorek, więc odpada - czemu doradzasz mi ryby które powinny być w miekkiej wodzie? Guramin i bojownik dobrze się czują w nawet dość twardej wodzie, zwinnik do 10 stopni twardości - moja woda w kranie ma 20 stopni GH, jednak mieszam ją z miękką deszczówką, więc do 10 stopni mogę zejść, ale nie ma szans na niższą.
Myslałam o kosiarkach ale lubią podgryzać płetwy bojownikom z tego co czytałam, więc chyba ostatecznie zdecyduję się na 2x Pitbull Pleco.

Mcda-p, naprawdę doceniam porady ale proponowana przez Ciebie obsada nie sądzę aby była dobra na moje planowane akwarium.

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik

Ok, mozliwe że znalazłam potencjalną osobę do adopcji guraminów. Póki co trwają negocjacje bo chcę dla nich lepszego domu niz mój Wink

W takim razie co radzicie do mojego nowego baniaczka?

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik

Napisałaś, że nie interesują Cię kiryski, stąd moja propozycja. Jeśli rzeczywiście masz twardawą wodę to nie ryzykuj z otoskami. Nie wiem co Ci tu zaproponować na dno, może parka zbrojników niebieskich? Choc na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad kiryskami (niekoniecznie tymi popularnymi) pigmejki są dość atrakcyjne i mołabys mieć pokaźne ich stadkoSmile

Dziekuję Smile

Myslę o tych Pitbull Pleco - parka wystarczy i powinny miec dobrze u mnie.

Pytanie, czy warto coś jeszcze dodać do akwarium? Zamiast guraminów, parka innych ryb, tylko jakich? Nic z tego co znalazłam mi nie odpowiadało albo nie nadaje sie dla Bojownika.

A co myslicie o Proporczykowcach?

www.happybettas.com - moj blog (ang)
Galeria Bojków -> klik


Skocz do: