• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

ogólnie okazało się że znalazłem 1 sklep na wyższym poziomie i myślę że z zamówieniem nie było by większych problemów

Witam chcialbym sie poradzi jakie rybki bym mogl do takiego zbiornika umiescic. Poniewaz moja mama jest wybredna i chciala by miec kolorowe rybki i w miare duze poniewaz uwielbia wieczorem odpoczac i sobie popatrzec na rybki wiec chcialem sprawic jej przyjemnosc i umiescic kolorowe a nawte bardzo kolorowe rybki.

Moj zbiornik to:
- 100litrow wymiary ok: 60x38x40 (akwarium samorobne
- 2 korzenie
- 1 doniczka gliniana badz ceramiczna (ktoras jest taka co moze byc ale dokladnie nie pamietam)
- duzo roslin na tylnej scianie tak do polowy akwarium
- oswietlenie: 2x swietlowka 15w
- filtr wewnetrzny na zbiornik 200litrow
- grzalka z termostatem

Rybki ktore aktualnie mam:
- Zbrojnik niebieski (glonojad) x2
- kilka neonow i platek

Oczywiscie chcialbym najbardziej korzystne dobranie rybek poniewaz aktualne te co mam moge wymienic na inne procz glonojadow.

Wiem ze napewno chcialbym miecz pielegniczki ramireza badz kakadu, ramirezy napewno liczylem na 2-3 pary a z kakadu nie wiem.

Dlatego prosze abyscie mi pomogli z obsada mojego akwarium Smile

Pozdrawiam

Ile masz neonków? Glonojady na upartego mogą zostać ale na twoim miejscu bym oddał i kupił otoski. A ramirez to dał bym max. 1parke

Sprytnie

Dlaczego 1 parke? 6 neonkow ale one juz z wieku chyla sie ku smierci i dlaczego bys wymienil glonojady na otoski?

Dlatego, że są za duże na takli zbiornik! Neonków dokup jeszcze 10szt. Otoski są mniejsze, i według mnie dużo bardziej pożyteczne. Na dno do tego z 5-7 kirysów panda . Ramirez 1 Parka bo ponoć są terytorialne, ale ja z nimi doświadczenia nie miałem




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

znaczy sie u mnie obsada mozna powiedziec dzieli sie na 2 czesci dzieki korzeniowi ktory posiadam wiec mysle ze jak bym mial te 2 parki ramirez by sie ladnie zmiescily. a co myslicie na temat gupikow ale samych samcow poniewaz sa kolorowe i to bardzo. mysle zeby wymienic neonki na gupiki a takze platki tylko wlasnie nie wiem czy platki by nie kolidowaly z ramirezami.

Możesz spróbować z 2 parami ramirezek, nie powinno być problemów jeżeli aranżacja jest znośna.

(20.11.2011, 12:10)fp$ napisał(a):  6 neonkow ale one juz z wieku chyla sie ku smierci

Neony to jedne z najdłużej żyjących ryb akwariowych, przynajmniej tych powszechnie dostępnych. Jeżeli mają zdychać to przez nieodpowiednie warunki a nie przez zaawansowany wiek.

(20.11.2011, 14:48)Yacek napisał(a):  Możesz spróbować z 2 parami ramirezek, nie powinno być problemów jeżeli aranżacja jest znośna.

(20.11.2011, 12:10)fp$ napisał(a):  6 neonkow ale one juz z wieku chyla sie ku smierci

Neony to jedne z najdłużej żyjących ryb akwariowych, przynajmniej tych powszechnie dostępnych. Jeżeli mają zdychać to przez nieodpowiednie warunki a nie przez zaawansowany wiek.

te neonki juz dlugo mi zyja mam je od poczatku akwarium a to juz ponad 7 lat bedzie...
2x parka Ramireza
8 gupikow (samce)
6-8 neon
6-8 platka
2 glonojandy badz tez zastanowie sie nad otoskami ale ile ich bym musial kupic?

a np taka obsada byla by dobra?

To jeszcze spokojnie ci pożyją te 2-3 lata, jak nic nie będziesz kombinował Smile




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

(20.11.2011, 15:09)fp$ napisał(a):  2x parka Ramireza
8 gupikow (samce)
6-8 neon
6-8 platka
2 glonojandy badz tez zastanowie sie nad otoskami ale ile ich bym musial kupic?

a np taka obsada byla by dobra?


Skocz do: