• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
#61

Wykonaj wzmocnienia i gotowe.
2 welony w akwa 112l to masz wydajny filtr prawda? ;D
Na Twoim miejscu gdybym chciał trzymać welony to większy zbiornik lub jeżeli nie to rybki do sklepu i zrobiłbym z 112 jakieś ogólne (wiele jest obsad na ten baniak).

EDIT:
Laleczka mówisz, że masz akwarium 112l i trzymasz w nim welony, tutaj zaś http://www.akwaswiat.net/jaki-filtr-do-1...#pid176303 że dopiero sie przymierzasz do kupna. Jak to w końcu jest?

Disturbed Najlepszy zespól rockowo/metalowy \m/
#62

Wzmocnienia mówisz? Podpowiedź coś więcej.Pomyliłam się w litrażu,mam 126l,choć to praktycznie tyle samo,narazie mój drugi welonek jest malutki,kupiłam go tylko dlatego,że wydawało mi się,iż żadna ryba nie powinna mieszkać/żyć samotnie ;-/ Przyznaje,jestem laikiem w temacie,powinnam więcej poczytać,ale mój Stefan chyba polubił kompana (albo kompankę)i nie chcę go oddawać. Marzy mi się 160 litrów
#63

To może zamiast 112l kup 160l lub 200l. Bardziej ekonomicznie. Wzmocnienia, ja w swojej komodzie dałem 2 belki na ścianach bocznych, jedną na plecach i 2 pod blatem. Te pod blatem skręciłem śrubami na imbus i dałem zaślepki.
Wszystko jest oki.

Sory za OT.

Disturbed Najlepszy zespól rockowo/metalowy \m/
#64

EDIT:
Laleczka mówisz, że masz akwarium 112l i trzymasz w nim welony, tutaj zaś http://www.akwaswiat.net/jaki-filtr-do-1...#pid176303 że dopiero sie przymierzasz do kupna. Jak to w końcu jest?
[/quote]

Pomyliłam się tam w litrażu,dopiero jak dziś zmierzyłam sobie akwarium okazało się,że 112l to ja już mam,a nawet więcej,bo jest wyższe.
Problem polega na tym,że koleżanka chciała się pozbyć akwa, powydawała rybki,ale nikt nie chciał welona,wiec ja naiwna się zgodziłam,bo był uroczy i dała mi go,razem z wyposażeniem.Ale poczytałam w necie i się okazało,że to mały litraż,jak na welona.Więc chce kupić sobie większe,160l najlepiej,ale ten filtr, który mam jest do 150l bodajże,więc pytałam o jakiś dobry,godny polecenia.
#65

1.Więc tak ja nie robię biotopu.
2. Bocje karłowate i piskorki nie podobają mi się
3. Mam zamiar trzymać w akwarium krewetki a z bocjami ponoć to się nie uda
więc moja obsada będzie wyglądać tak:
15x rozbora klinowa
5x kirysek panda
3x otosek
para pielęgniczki ramireza
5x krewetka amano( ponoć najporzyteczniejsze krewetki)
5x krewetka RC

co do roślin na razie kupię moczarkę i rogatka sztywnego (ponieważ szybko rosną i pomagają w dojrzewaniu zbiornika)
Jestem w trakcie preparowania korzenia, więc dokupię jakąś małą roślinke na pierwszy plan i coś średniego na drugi plan(żeby nie było aż tak łyso). Reszta roślinek jak kasy starczy ( auto mam u mechanika i to mi plany z akwarium pokrzyżowało ale jak zostanie coś to dokupię więcej roślinek). A rybki jak wspomniałem będę wpuszczał stopniowo zaczynaać po około 2-3 tygodniach. Mam jedno pytanie czy zakupić wszystkie rybki i wpuścić je odrazu razem czy kupować pokoleji od najmniejszych do najwiekszych lub odwrotnie i wpuszczać gatunkami.

112l ostateczna obsada:
11x razbora klinowa
5x kirysek spiżowy
1x ampularia
2x kosiarka
1+2 pielęgniczka kakadu
1+1 pielęgniczki ramireza
5x otosek
http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-ak...887-2.html
#66

Przy tej obsadzie jaką sobie wybrałeś nie ma raczej znaczenia kolejność wpuszczanych ryb, żadne z nich nie są agresywne. Gatunkami jak najbardziej możesz wrzucać, a z pielęgniczkami uważaj, niekoniecznie samca i samicę Ci wyłowią.
#67

Po raz kolejny zakładam temat w tym dziale, i proszę o radę. W związku ze zmianą obsady, chcę stworzyć nową, mam nadzieję lepszą.
W akwa zostanie na pewno bojownik + 2 samice i zbrojnik niebieski. Reszta out.
I mam mały problem. Co dać jako ławicę? Neony odpadają, razbory też. Innego pomysłu szczerze mówiąc nie mam, a bez jakiejś ławicy będzie nudno. Co mogę dodać?
Ps. Nie bardzo chciałbym "oklepane" ryby...

Tematy zostały połączone, proszę kontynuować dyskusję o obsadzie tego akwarium w jednym temacie - Kejdi
#68

tetra cesarka, tęczowa
Barwieniec różowy
Crenuchus spilurus
bystrzyk brylantowy
skrzelopiór
brzanka pręgowana
sumik szklisty

Nie wiem do jakich akwa sie nadają, musisz sprawidzic, ale tylko one mi na mysl przychodzą

Disturbed Najlepszy zespól rockowo/metalowy \m/
#69

Brzanki i tetry też odpadają.

Co powiecie na Bystrzyka amandy x20?
Albo Rasbora Urophthalmoides x30?
#70

Akwarium już mam wystartowało w piątek. Kupiłem anubiasa, kryptokoryne, moczarke i jeszcze jakieś 2 roślinki: jedna czerwona dla kontrastu . Korzeń jeszcze się moczy już coraz mniej farbuje wode. Z rybkami jeszcze poczekam około 2 tygodni. Zastanawiam się nad zmiana razbor na brzanki sumatrzańskie ale nie wiem czy mogę je trzymać z ramirezami czy im płetw nie będą szarpać.

112l ostateczna obsada:
11x razbora klinowa
5x kirysek spiżowy
1x ampularia
2x kosiarka
1+2 pielęgniczka kakadu
1+1 pielęgniczki ramireza
5x otosek
http://www.akwaswiat.net/-112l-ogolne-ak...887-2.html


Skocz do: