• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

To oddaj 14 mieczyków i dokup stadko jakichś niewielkich bystrzyków.

Witam wszystkich, zwracam się do was z prośbą po podpowiedź co do obsady 112 akwarium( Standardowe wymiary). Zwracam uwagę że interesuje mnie akwarium o takim wystroju http://www.google.pl/imgres?imgurl=http:...CDYQ9QEwAw

Mam też prośbę wysyłajcie też zdjęcia waszych albo podobnych akwariów i jeżeli macie jakieś wskazówki co do założenia takiego akwarium dawajcie linki.

Dodam jeszcze że interesują mnie pielęgnice szczególnie Eliota, a czytałem że jedna parka może się znajdować, ale nie wiem czy taki biotop by im odpowiadał. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi Pozdrawiam ! Big Grin


łączę

Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban

korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

Wpisz sobie w google black water akwarium i będziesz miał pełno. A obsada :

Pielęgniczki ramireza
nony inessia
kirysy
otosy

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

Ja myślę nad jedna parką pil. Eliota ale nie wiem czy taki biotop będzie pasował ...

Witam odziedziczyłem niedawno akwarium i chcial bym dobrac jakies nowe gatunki ryb ktore nie beda ze soba walczyc itd.

Akwarium ma pojemnosc okolo 100l.

Ryby w akwarium to:
2 Zbrojniki niebieskie (samiec i samica)
2 Bocje (około 4-5cm)
I kilkanascie gupików (samce i samice)

Jakie rybki mogl bym jeszcze dobrac zeby nie bylo zamieszania w moim akwarium i zeby nie walczyly ze soba i nie podjadaly


łączę
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban

korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

Przykładowe obsady 100-150l
- przejrzyj temat i ewentualnie przedstaw zestaw który by ci odpowiadał.
Napisz jaki jest wystrój zbiornika, najlepiej podaj GH i PH wody, to dość istotna sprawa i napisz jaki masz sprzęt (głównie chodzi o filtrację).

Z obsady muszą wylecieć bocje, jakie by nie były (a przewiduję że masz b. wspaniałą), z racji stanowczo za małego zbiornika.

Akwarium narożne ma pojemnosc okolo 100l.
wymiary: 60x60x82cm wys: 40cm
filtr: Aquael fan 1
dodatkowo napowietrzacz TETRA APS 100

Witam, jakiś czas temu opisywałam, że w moim akwa 120l pływa (po modernizacjach) 20 neonów, 8 otosków i jakaś ilość krewetek rc (mam wrażenie raz że ich przybywa a raz że się pogubiły Big Grin). Miałam harem bojownika halfmoon ale ze względu na krewetki oddałam w dobre ręce. Co mogę dorzucić zamiast tych bojowników? Na dnie mam bazalt + piach. Dobrze by było żeby były to jakieś kolorowe, wpadające w oko ryby Wink z góry dzięki za pomoc

WitamSmile posiadam akwarium 112l.Filtr: cristal profi 150l (chodzi 24h) ,grzałka: temp wody ok25C,
obsada: neon inessa 12
tetra biała 3
zbrojnik niebieski 2
bystrzyk brylantowy (chyba, nie jestem pewna bo dostałam te rybki od kumpla) 6
rośliny: kryptokoryna
Mam do Was pytanie odnośnie obsady, wydaje mi się ze jest tych ryb troche za mało. Myślałam żeby dokupić krewetki red cherry(boje się że któraś z ryb mi je najzwyczajniej w świecie zje) i głupiki ew czekam na Wasze propozycjeSmile
Zastanawiam się również nad oświetleniem, ponieważ swego czasu miałam lampe uvb, a teraz myślę nad diodami led oraz zwykłej jarzeniówce. Nie wiem czy diody to dobry pomysł.
Mam również problem z zatoczkami rogowymi (i znów nie jestem pewna czy to na pewno taki ślimak), jakiś czas temu przyniosłam roślinki od kumpla i okazało się że mam ok 50-100 sztuk malunich ślimaków. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co z nimi zrobić (podejrzewam je o podżeranie roślin).
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam Smile

Witam mam akwarium 112l. Temp 26-25. Ph6.5 , podłoże piasek , ogólnie ma być to amazonia ,
MOże byc taka obsada?
20 neon czerwony / inessa / hokejówka
1+3 p. kakadu / 1+3 p. agassiza / 2 pary ramirez
5 kirysków panda
5 otosków
Pozdrawiam!

[size=xx-large]Zapraszamy na nowe forum akwarystyczne ----> SKALAR.PUN.PL


Skocz do: