• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

jakie bys wybral?

Pseudotropheus saulosi




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

(13.11.2011, 00:21)miden napisał(a):  jakie bys wybral?
Zależy.
Musisz stworzyć im odpowiednie warunki. Chemia wody, aranżacja zbiornika. Jeśli nie jesteś doświadczony, proponuję np. Borelli lub Kakadu

dobra mam chyba ustalona obsadę
co wy na to :

1x1 Barwniak czerwonobrzuchy
1x1 Pielęgniczki Ramireza

8xDanio Rózowe
8x neon zielony

6x Kirysek lamparci
5x osotek zebra

baniak 112 l
podloze piach kwarcowy
skałki to lupek biały około 15 kg
do tego niewielka ilość roślin np

Anubias barteri
Vallisneria americana
Hygrophila corymbosa

Czy taka obsada może być w 112 profil:
1+1 P.Ramireza
1 samiec +2 samice gupik
20 Neon innesa
5 Krewetek
6 Kirysków panda
1 samiec+2 samice prętnik karłowaty

Wydaje mi się, że może być. Byle się gupiki nie namnożyły bo będzie zupa rybna.

530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D
160l - Tanganika
54l Kotnik

Nie udzielam porad na PW i GG

(13.11.2011, 21:59)Basteq napisał(a):  Wydaje mi się, że może być. Byle się gupiki nie namnożyły bo będzie zupa rybna.

A co można dorzucić zamiast tych gupików? A co do testów, to muszę kupować te drogie kropelkowe do takiej obsady? Oczywiscie dopiero po 3 tygodniach będę zarybiał zbiornik po dojrzaniu wody?

No to już z nowo poznanym kolegą chyba ustaliłem wszystko , napiszcie co o tym sądzicie , wymiary akwarium macie wyżej:
-5 kirysków pand
-6 otosków
-20 neonów czerwonych
-kakadu 1+3


podłoże-piasek
oświetlenie - belka oświetleniowa 60w
rośliny:anubiasy , nurzańce itp czyli mało wymagające
grzałka z termostatem 100w
filtr dokładnie o taki : http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-502-d ... 69394.html
Do tego jakiś większy ciekawy korzeń o ile uda mi się zmieścić coś ciekawego do tego mojego małego akwa , kokosy , liście. Od jutra zaczynam pracować.

Tylko że już widzę poważny problem w mojej miejscowości poziom sklepów zoologicznych nie jest zbyt ciekawy i nie ma tam za dużo asortymentu nie wiem jak zbiorę tą obsadę w taki sposób żeby nie była schorowana ani inne takie.

Macie dla mnie jakieś propozycje tak żeby zamienić Kakadu (ewentualnie Ramirezki) na inne nadające się do tego baniaka pielęgnice?


Czy w ok 150 l mogę mieć np 2 parki ramirezek , jak nie to na co zamienić kakadu żeby było ładnie kolorowo i bezpiecznie?

Kakadu i Ramireza są gatunkami najłatwiej dostępnymi, więc skoro piszesz i niskim poziomie zaopatrzenia zoologów w Twojej okolicy, to raczej innych nie będzie a i różnie bywa z zamówieniem ryb.

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl

805L


Skocz do: