• 17 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.

(28.08.2011, 07:17)Kroczek33 napisał(a):  Moim zdaniem , z doświadczenia wnoszę , że na parę skalara minimum 112l .
Są różne opinie ...
Nie podważam twojej wiedzy, ale sam trzymałem parę Skalarów przez kilka miesięcy w 112l. Skarłowaciały...


Wisnia:
Kakadu na pewno będą dominować nad Ramirezami.
Prętniki OK, ale ja zrobiłbym 1+2. I Kirysków dodaj ze 2-3 sztuki.
Co te Gurami tam robiły? Tongue

(28.08.2011, 13:50)Kondziu360 napisał(a):  Wisnia:
Co te Gurami tam robiły? Tongue
A guramin sobie pływały Big Grin Wink
Na wodnymswiecie się naczytałem, że na harem gurami 112l. starczy. Ja w126 nie dałem rady im zapewnić prawidłowych warunków.
Cały czas się odbijały od pokrywy a po zamontowaniu fzn3 kaleczyły o krawędź kaskady.
Posłucham się Ciebie Kondziu i kupię te prętniki 1+2.
Nie spodziewałem się po Tobie takiej propozycji - zwolennika baniaków biotopowych.

Jakich tam biotopowych Wink Może sam u siebie mam obsadę biotopową, ale co z tego, skoro rośliny to mieszanka...
Zresztą, zakładałem ostatnio zbiornik u dziewczyny i też wpuściłem mieszankę Azji i Ameryki...

Ja w ogóle nie patrze na biotopy. Ma być ładnie i kolorowo Big Grin oczywiście bez szkody dla rybek.
Kondziu a ile microrazbor dałbyś do 25? 10 szt. to nie jest przesada Smile
Oczywiście miej na uwadze, że masz do czynienia z "weteranem" TongueBig Grin
Co do dodawania kirysków to raczej tych kopaczy więcej nie dodam bo mają negatywny wpływ na roślinki odkąd zastosowałem piach.
Marsilea hirsuta całkowicie zginęła. Kiryski nie dały się jej zakorzenić po restarcie.

No i właśnie nie wiem dlaczego Weteran zadaję takie pytania zwykłemu plebsowi Tongue
Powiem ci że widziałem te ryby raz w życiu. Myślę że właśnie 10 sztuk, a czemu pytasz?

Wiem, że takich tematów jest milion, ale nie chcę czegoś kupić "za radą sprzedawcy", chociaż jeden z nich jest szajbusem na punkcie akwariów, ale nie zawsze jest.

Ponieważ akwarium sobie dojrzewa, a właściwie już dobiega powoli ku końcowi procesu, postanowiłem wpuścić:

- 7 krewetek amano
- 4 helenki do walki ze ślimakami

Chcę dołożyć:
- 20 neonów inessa / 15 brzanek sumatrzańskich
- 8 kirysków

I teraz zastanawiam się, co do tego dołożyć, w sklepie mają dziesiątki gatunków, ale wiadomo, nie wszystkie do takiego akwarium się nadają.

Chciałbym też, jeśli można do 128l. i odpowiada towarzystwo w/w gatunków - wpuścić bojownika, bo to piękna rybka, ale nie wiem, czy je się wpuszcza pojedynczo, czy w haremach, czy parami i czy w ogóle jak wspomniałem, mogę.

Akwarium ogólne, 128 l.

Bojownika do Neonów owszem, do Brzanek nie... Bojka możesz mieć zarówno pojedyńczo, jak i w haremie. Zbiornik powinien być jednak dobrze zarośnięty...

Pozwolę sobie zaproponować.

1.
Harem Prętnika Karłowatego / Harem Bojownika
20x Razbora Klinowa / Hengela
4x Cierniooczek

Razbory możesz wymienić na Neony, Cierniooczki na Kiryski w większej liczbie. Ja preferuję zestawienia biotopowe, dlatego takie zaproponowałem.


2.
Harem Kakadu / Para Pielęgniczek Ramireza
20x Neon Innesa / Zwinnik Jarzeniec / Zwinnik Blehera
6x Kirysek Lamparci

takie zestawienie mi by odpowiadało:

2 samica + 1 samiec bojownika
20 razbor klinowych
Kiryski w większej liczbie, hmm 10 może być?

(28.08.2011, 23:09)Tyberiusz napisał(a):  takie zestawienie mi by odpowiadało:

2 samica + 1 samiec bojownika
20 razbor klinowych
Kiryski w większej liczbie, hmm 10 może być?

Zależy jakie kiryski chcesz. Jak spiżowe/pstre to wystarczy z 6-8, jak mniejsze typu panda,pigmejki czy lamparcie wtedy możesz dać więcej, 8-10 powinno być dobrze.

-.-'

No i super, dowiedziałem się czego chciałem Wink

Dzięki Wink

Acha, czy do w/w obsady i litrażu do walki z ewentualnymi mogę dołożyć kilka zbrojników syjamskich, znaczy się kosiarek?

I podobne pytanie, do ilu sztuk mogę zwiększyć ilość krewetek amano? Z tego co wiem, one też glonami się zajmują Wink


Skocz do: