• 14 Głosów - 3.29 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Umiejscowienie akwarium

ooze napisał(a):przyłączam się do tematu - czy takie umiejscowienie akwa 70l byłoby dobre?

Wydaje mi się że za blisko okna chcesz postawic to akwarium także licz się z wylęgarnią glonków bo promienie słoneczne będą w nie biły

Proponuję zamienić akwarium ze stolikiem - w lewym górnym rogu pokoju dać akwarium a obok łóżka stolik.

SPRZEDAM - KLIK !
-270l - Malawi GG 3341234
-122,5l - Malawi
-112l - - Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water

ooze jak zawsze będziesz miał firankę tak żeby hamowała światło to jest ok, nie ma nic piękniejszego od akwarium w porannych promieniach słonecznych Wink ja tak mam.

https://www.facebook.com/pages/From-all-...6571785133
Zapraszam na stronkę na FB i zostawienie lajka!:)
pozdrawiam

Czy parapet (z kamienia 40cm szer. grubość 2,5 cm) wytrzymie 112L ??
oczywiście okno będzie zasłonięte roletą Big Grin

Nie stawiaj na parpecie, roleta ciągle będzie zasłonięta ? Ciągłę problemy z temp.

Polecałbym, postawić akwarium nie przy samym oknie, chyba że jest możliwość jego zasłaniania na dzień, np. żaluzje , lub rolety. Nie może być też to miejsce gdzie jest duży ruch. Gdyż ryby wtedy czują się nie swojo i mogą się chować w ciągu dnia.

Do Akwarium na korytarz, trzeba dobierać specjalne ryby, ale zazwyczaj są one dużych rozmiarów , np. Paletki.

Pozdrawiam.

proponuje lewy górny róg pokoju.

Czytałem że akwarium nie może stać koło okna bo promienie słoneczne
wspomagają rozmanażanie się glonów i innych mikroogranizmów szkodzących
rybom w twoim akwarium .

PS:Niemoże też być akwarium koło dzwi to stresuje ryby
(02.05.2010, 18:15)Katarzyna83 napisał(a):  
ooze napisał(a):przyłączam się do tematu - czy takie umiejscowienie akwa 70l byłoby dobre?

Wydaje mi się że za blisko okna chcesz postawic to akwarium także licz się z wylęgarnią glonków bo promienie słoneczne będą w nie biły

Złe!!!!! koło okna stoi!!!Cool

ZłeSad
Jaki Kolor żwirku jest najlepszy?

Najlepsze miejsce dla akwarium to zaciemniony kąt pokoju daleko od okna ponieważ światło słoneczne będzie sprzyjało glonom.Dlatego ozzy nie powinien umiejscowić go w tym miejscu co jest na rysunku.Po
drugie akwarium nie może być blisko drzwi bo ruch będzie stresował ryby.

Skocz do: