• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie

Chyba cię na początku nie zrozumiałem. Tobie chodzi o dodatkową komorę, do której wpada woda z kubła, przed powrotem do akwarium?
Ja nie mam żadnej zewnętrznej modyfikacji. W 30l dołożyłem zwykłą gąbkę do mycia naczyń. Bardzo dobrze zbiera.
W kubełku do 200l dołożyłem 2 okrągłe, specjalne do filtrów. Żadnego dodatkowego kubła między filtrem a akwarium nie podłączałem.

(07.06.2011, 14:00)Kondziu360 napisał(a):  Chyba cię na początku nie zrozumiałem. Tobie chodzi o dodatkową komorę, do której wpada woda z kubła, przed powrotem do akwarium?
Ja nie mam żadnej zewnętrznej modyfikacji. W 30l dołożyłem zwykłą gąbkę do mycia naczyń. Bardzo dobrze zbiera.
W kubełku do 200l dołożyłem 2 okrągłe, specjalne do filtrów. Żadnego dodatkowego kubła między filtrem a akwarium nie podłączałem.
Prefiltr chcę założyć czyli zwykłą gąbkę na wlot do filtra (kaskady) aby nie wciągało krewetek, nie brudziły się wkłady. Zdecydowałem się dać na spód po pół gąbki i resztę zasypać ceramiką. Na ceramikę jedna warstwa waty jak będzie potrzeba. Ile taki filtr może dojżewać jak drugi chodzi?

Ja w krewetkarium na wlot założyłem podkolanówkę.
Bakterie w wodzie są, chodzi tylko o to żeby się osiedliły. Ja na twoim miejscu, trzymałbym włączone oba filtry minimum tydzień.

(07.06.2011, 20:07)Kondziu360 napisał(a):  Ja w krewetkarium na wlot założyłem podkolanówkę.
Bakterie w wodzie są, chodzi tylko o to żeby się osiedliły. Ja na twoim miejscu, trzymałbym włączone oba filtry minimum tydzień.
Ja postaram się dać tą gąbkę z filtra wewnętrznego jako prefitr na jakiś tydzień. Jeszcze nie wiem jak to wykombinuję ale na pewno tak zrobię. Później zastosuję mniejszą. Dzisiaj sie za to zabiorę bo mój fat3 pracuje głośno jak zaporożec Smile
Podkolanówka to dobry pomysł ale do mniejszych akwariów gdzie nie ma tyle roślin i ryb co u mnie. Poza tym jakbym założył podkolanówkę na wlot to ten filtr spełniał by tylko rolę biologa. Do rozprowadzania CO2 z bimbrowni muszę się zaopatrzyć w jakiś malutki wewnętrzny filterek z podkolanówką właśnie zamiast gąbki Smile
http://www.akwaswiat.net/filtr-wewnetrzn...27515.html

Witam! Posiadam akwarium ze standardową pokrywą Wromaka - dwie świetlówki 30W. Świetlówki to Flora-Glo oraz Aqua-Glo. "Trawki", cryptocoryny oraz moczarka ładnie rosną, jednak chciałabym poszerzyć moją florę o bardziej wymagające gatunki.
Planuje zakupić takowe dodatkowe oświetlenie:
http://allegro.pl/dodatkowe-oswietlenie-...16554.html
I tu moje pytanie, który wariant wybrać? 2x24W, czy lepiej 2x39W?
Oraz jakie świetlówki byście polecili, by rośliny ładnie rosły, a akwarium wyglądało ciekawie?
Z góry dziękuję za pomoc!

Jeśli chcesz mieć możliwość hodowania bardziej wymagających gatunków konieczne jest dołożenie 2X39W gdyż uzyskasz wtedy rozsądne minimum 0.7W/l. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, iż wybierając świetlówki o większej mocy zapewniasz bardziej równomierne doświetlenie powierzchni gdyż świetlówki 24W mają zaledwie 55 cm przy 85 cm w przypadku 39W. Pozwala to uniknąć w pewnym stopniu problemów z doświetleniem boków akwarium. Radziłbym przed zakupem upewnić się iż możliwe jest zamontowanie takiego zestawu w pokrywie.

Witam potrzebuje grzałke do akwarium 112L, która ma najmniejszy pobór prądu, macie jakieś rady?

Witam, czy posiada ktoś może filtr Aquael MidiKani 800? Jakie zdanie macie o nim?

Jaki filtr moge dac do akwa 250L taki zeby dobrze czyscil a zarazem nie kosztowal zbyt wiele? moze byc wewnetrzny

szeroka gama świetlówek o barwie 6500 K (865)
www.energooszczedne.pl

--
Internetowy sklep oświetleniowy
www.febri.pl


Skocz do: